Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Bayık; Barış, Bütün İnsanlığın Ortak Dili Olmalıdır

Bayık; Barış, Bütün İnsanlığın Ortak Dili Olmalıdır

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2014 Salı 08:26
Bayık; Barış, Bütün İnsanlığın Ortak Dili Olmalıdır


Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, 1 Eylül Dünya Barış Günü ile ilgili hem yazılı hem de sözlü olarak mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajında bütün insanlığın tek ihtiyacının barış olduğunu vurgulayan Bayık, ifadelerinde şu sözlere yer verdi

Nasıl ki; günlük yaşamak için ekmeğe, suya ve nefese ihtiyacımız varsa, aynı şekilde insanlığın da barışa, sevgiye ve hoşgörüye ihtiyacı vardır. Barış içinde yaşamaya ihtiyacı vardır.

Uzun zamandan beri insanlığın ve özellikle de orta doğuda yaşayan İslam Coğrafyasının kan ağladığı bu günlerde her kesin ve her kesimin barışın ve sevginin dilini konuşması ve hoşgörüyü yaşaması gerekmektedir.


Her ne amaçla olursa olsun, hangi kimlik ve inanç uğruna olursa olsun hiçbir şekilde farklılıkların birbirine karşı şiddete başvurmamaları gerekmektedir.

Çünkü barışın olmadığı yerde kan vardır, zulüm vardır, gözyaşı vardır ve insanlık suçlarının işlendiği insanlığın kaybolduğu savaşlar vardır.


İnsanlık adına ve gelecek adına her daim barışın, kardeşliğin sevginin ve hoşgörünün dilini hâkim kılmalıyız. Bu üzerimize düşen ve yapmamız gereken en asıl insanlık görevimizdir.


Allah katında da barış içerisinde yaşamak büyük bir sevap ve bizlere verilen emirdir.

Bu vesile ile temennim şudur;

İnsanlığın geleceğini daha sağlam temeller üzerine kurabilmek, insanlığı insanca sürdürebilmek adına, tüm insanlığın barış ve kardeşlik içinde, sevgi ve saygı içinde hoşgörü ve güzellik içinde yaşamalarını diliyorum.

Yaşasın Barış, Biji Aşiti

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com