Advert
Advert
Advert

Baydemir’den fotoğrafa açıklaması

HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Çukurca'da güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonda ölü ele geçen 'Andok' kod adlı Barış Tekçe ile fotoğrafının yayınlanması üzerine açıklama yaptı.

Baydemir’den fotoğrafa açıklaması
Baydemir’den fotoğrafa açıklaması

Baydemir açıklamasında şunları söyledi:

"Türkiye’de yaşanan şiddet sarmalı olaylar nedeniyle derin acılar yaşanmaktadır. İktidar partisinin devreye soktuğu yeni siyasi ve askeri konsept, 90’ları aratmayacak bir boyuta ulaşmıştır. Kürt sorunu gibi ağır bir meseleyi güvenlikçi bir anlayışa havale etmek bu ülkeye yapılacak en büyük zulümdür. Hükümet kendi siyasi geleceği için bütün bir ülkeyi savaşa sürmektedir.

Özellikle son günlerde partimize yapılan operasyonlar ve bazı medya gruplarının bu savaş borazanlığına soyunması Türkiye’nin demokratik gelişmesine büyük bir darbe vurmaktadır. Demokratik bir kamuoyu ve özgür düşüncenin olmazsa olmazı olan medyanın, 21. yy.da Türkiye’de belli bir iktidarın çıkarını koruma ve savaş aracı gibi hareket etmesini üzülerek karşılıyorum.

Bugün günlük yayın yapan bazı medya gruplarının şahsıma yönelik yapılan ve tek merkezde üretilen haberler kamuoyuna servis edilmiştir. Uzun bir dönem insan hakları hareketinden çalışıp on yıl boyunca Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yaptım. Şimdi ise Urfa milletvekili sıfatıyla parlamento üyeliğim devam etmektedir. Tüm bu temsiliyet hayatım boyunca milyonları bulan sayısız fotoğraflar çekinmişimdir. Haberde bahsi geçilen fotoğraf 9-10 Mart 2010 Ankara Dedeman Oteli’nde gerçekleşen Gençlik meclisleri tarafından organize edilen “E- Kapasite” toplantısında çekilmiştir. Bu toplantıya çeşitli illerden gelen gençlik meclisleri ve dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da katılmıştır.

Böylesi üzücü dönemlerin yaşandığı bu zaman diliminde nefret söylemini ve ayrışmayı yayan bu medya kuruluşlarını şiddetle kınıyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu