Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Bayanlara Diyabet Zararları Anlatıldı

Bayanlara Diyabet Zararları Anlatıldı

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2010 Cuma 11:32
Bayanlara Diyabet Zararları Anlatıldı

     Harran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Meliha Atalay tarafından Şair Nabi Kültür Merkezi'nde düzenlenen seminere mikrokredi üyesi bayanların ilgisi yoğun oldu.

    Mikrokredi üyesi bayanlara diyabetin en sık görülen belirtilerini anlatan Prof. Dr. Meliha Atalay diyabetin önlenmesinde egzersizin çok başarılı olduğunu kaydetti.

    Diyabet görülme sıklıkları, artan obezite, diyabet tedavi maliyeti hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Atalay, hareketsiz yaşamanın diyabet hastalığını tetikleyen nedenlerden biri olduğunu ifade etti.

    Diyabet tanısında ilk olarak, açlık ve tokluk kan şekeri değerlerine bakıldığına değinen Prof. Dr. Meliha Atalay, bayanlara şeker hastalıkları, diyabet tipleri ve tedavileri hakkında da açıklamalarda bulundu.

    3 aylık periyotlar halinde bayanlara çeşitli sağlık konularında önemli seminerler düzenlediklerini belirten Gül Fakıbaba, "Şanlıurfa Belediyesi olarak amacımız Şanlıurfalı bayanlarımızın başta sağlık ve eğitim olmak üzere birçok konuda bilinçlendirilmesine katkı sağlamaktır" dedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com