Advert
Advert
Advert

Bayan Kursiyerlerle Sohbet Etti

Bayan Kursiyerlerle Sohbet Etti
Bayan Kursiyerlerle Sohbet Etti

 

      Eşi Gül Fakıbaba, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Hikmet Karakuş ve Şanlıurfa Belediyesi Kadın-Çocuk Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Nihal Atilla ile birlikte El Sanatları Merkezi'ne giden Belediye Başkanı Fakıbaba, merkezde açılan kurslara devam eden kursiyer bayanlarla fikir alışverişinde bulundu.

     Şanlıurfa kent merkezinde 4 ayrı el sanatları merkezinde bayanlara birçok branşta önemli kurslar verdiklerini dile getiren Şanlıurfa Belediye Başkanı Fakıbaba, "Şanlıurfa Belediyesi El Sanatları Merkezi'nde takı tasarım, dikiş-nakış, kuaförlük, ahşap boyama, anne eğitimi ve çocuk bakımı, İngilizce, bilgisayar v.b branşlarda Şanlıurfalı bayanlara önemli kurslar veriliyor. Kurs sonunda sertifika alan bayanlar gerek kendi işyerlerini açarak gerekse de bir işyerinde çalışarak ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Bugün düzenlenen etkinlikte kursiyer bayanlarımızla bir araya geldik. Onlara daha fazla nasıl faydalı oluruz diye görüştük. Oldukça faydalı geçtiğine inandığımız toplantıda bayanlar bize kurslar hakkında düşüncelerini aktardı. Mahallelerinde yaşadıkları sorunlar hakkında benden bilgi aldılar. Amacımız bu tür merkezlerin sayısını da artırmaktır" dedi.

    El Sanatları Merkezi'nde şuan 110 kursiyere çeşitli branşlarda kurs verildiğini belirten Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Hikmet Karakuş ise yaptığı açıklamada açılan kursların genç kızlarımızın geleceğinde önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti.

    4 ayrı mahallede El Sanatları Merkezlerinin kente kazandırılmasında emeği geçen başta Belediye Başkanı Fakıbaba ve ekibine teşekkür eden Karakuş, "Halk Eğitim Merkezi olarak Şanlıurfa Belediyesi'nin açmış olduğu kurslara gerekli desteği sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Temennimiz bu gibi merkezlerin daha da yaygınlaştırılmasıdır" diye konuştu.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması