Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Bayan Eruygur'un darbe itirafları

Bayan Eruygur'un darbe itirafları

Giriş Tarihi: 9 Mart 2010 Salı 12:04
Bayan Eruygur'un darbe itirafları

Eski Jandarma Genel Komutanı emekli Org. Şener Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur'a ait olduğu iddia edilen ve ortam dinlemesi olduğu anlaşılan ses kaydı ortaya çıktı. Ses kaydında Mukaddes Eruygur, şöyle konuşuyor: "Ay ben de anlamıyorum vallahi hiç. Devlet mevlet kalmamış. İşte jandarmayken, bütün orgeneraller bir toplantı yapıyor ayda bir. Hilmi Özkök Paşa'nın zamanında biliyorum. Şener o zaman bitirelim şu işi demişti. Biz bu işi bitirelim dedi. Kimse sesini çıkartmıyor."

Metacafe.com adlı internet adresinde yayınlanan ses kaydında Mukaddes Eruygur kuvvet komutanlarının savcılık tarafından sorgulanmasına ilişkin tedirginliğini "Yani bizde tedirginiz paldır küldür götürüyorlar" sözleriyle ifade ediyor.

FIRTINA PAŞA SÜPERDİ

Mukaddes Eruygur ses kaydında Hilmi Özkök'ün Genelkurmay Başkanlığı yaptığı dönemde tüm kuvvet komutanlarının hükümetle uğraştığını dile getiriyor. Eruygur, "Yani görevimiz çok zor geçti. Çok çetin geçti. Hükümetle uğraştı. Hilmi ile uğraştı. Hilmi'yi yola getirmeye çalıştılar. Tabii herkes az buçuk hem fikirdi. Dört kişiyi susturdu. Öyle bir güç var elinde. Yani herkes uğraştı. Yani bütün o günün komutanları bu hükümetle uğraştı. Yani uğraşmadı dersem günah olur. Herkes bu işin bilincindeydi. Fırtına Paşa'da süper. hepsi süper. yani bir canım var diyor. O da gitsin ne olacak öleceğim nasıl olsa" şeklinde konuşuyor.

ÖZKÖK, BİR KAŞIK SUDA BOĞACAKTI

Hilmi Özkök'ün Genelkurmay Başkanı olmasına "Ülkeye zarar verdi" diyen Eruygur "Hilmi Paşa zaten bunların fikrinde. Eee bunlar getirdi işte. Terfi etti. Bilinemedi. Nasıl ki bu hükümet tek başına gelince öyle çıktı ortaya. Yani Şener'i bir kaşık suda boğacaktı adam" diyor.

Yeni Şafak

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com