Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Batmanlılar Esentepe'ye cami istiyor

Batmanlılar Esentepe'ye cami istiyor

Batmanlılar şehre hakim ve şehrin sembolü olacak şekilde Esentepe'ye büyük bir cami yapılmasını istiyor.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2015 Pazar 13:48
Batmanlılar Esentepe'ye cami istiyor

Batman halkı şehrin sembolü olacak şekilde Esentepe’ye büyük bir cami yapılmasını istedi. Esentepe'de büyük bir cami yapılması için gerekli alanın daha önce İl Müftülüğe tahsis edildiğini beliren Batmanlılar, cami yapımının daha fazla ertelenmeden çalışmalara başlanmasını gerektiğini söyledi.

Esentepe’ye cami yapılmasının doğru bir adım olacağını ifade eden Batmanlı gazeteci Veysi Demir, İslam medeniyetinin şiarı olan camilerin bir beldenin İslam beldesi olduğunun en görünür işareti ve İslami kimliği olduğunu belirtti.

İslam medeniyetinde şehirlerin en hakim noktalarına şehrin sembolü olan camiler yapıldığını dile getiren Demir, Batman'ın da aynı şekilde Esentepe gibi şehre hakim bir yerde camiye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in Maliye Bakanı olduğu dönemde Esentepe'de büyük bir cami yapılması için müftülüğe yer tahsis edildiğini belirten  Demir, “Hemşerimiz Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek üç yıl önce Esentepe'de büyük bir cami yapılması için orayı Müftülüğe tahsis etmişti. Yerel yönetim ve malum çevreler bu karara karşı çıktılar. Giden müftümüz maalesef bu kesimlerin etkisinde kalarak çalışma başlatmadı. Acilen Esentepe'ye şehre hâkim ve şehrin sembolü olacak güzel bir cami yapılması için girişim başlatılmalıdır.  Ayrıca Diyarbakır Caddesi ile yeni Çamlıtepe, Belde ve Gültepe gibi gelişen mahallelerin de cami ihtiyacı acilen karşılanmalıdır.” dedi.

Demir son olarak, geçtiğimiz hafta ziyaret ettikleri İl Müftüsü Turgut Erhan’a bu talebi ilettiklerini ve kendisinin de bu konuyu bildiğini ve Esentepe’ye camii konusunda gerekli adımları atacaklarını belirttiğini söyledi. (M. Sait Çelik - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com