Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Batmanlı kadınlar Yasin Börü ve arkadaşlarını yâd etti

Batmanlı kadınlar Yasin Börü ve arkadaşlarını yâd etti

Mustazaflar Cemiyeti Batman Şubesi, 6-7 Ekim'de vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşları için kadınlara özel anma programı düzenledi.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2015 Çarşamba 22:08
Batmanlı kadınlar Yasin Börü ve arkadaşlarını yâd etti

6-7 Ekim’de vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşları için Mustazaflar Cemiyeti Batman Şubesi tarafından düzenlenen kadınlara yönelik, Yasin Börü ve arkadaşlarını anma programı düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle saat 13.30’da başlayan programın açılış ve selamlama konuşmasını Sultan Demir yaptı.

Şahadetin yeryüzünde yaşayan tüm Müminlerin arzuladığı en yüce makam olduğunu ifade eden Demir, “Zalimler, 6-7 Ekim saldırılarında Yasin ve arkadaşlarını katlederek çirkin amaçlarına ulaşacaklarını sanmışlardı. Sakallı ve çarşaflı kişilere, İslami kurumlara, Kur’an kurslarına, yardım faaliyetlerinde bulunan dernek ve vakıflara saldırılar yaptılar.  Müslümanlar birlik ve beraberliklerini sağlamadıkları sürece zalimlerin saldırıları devam edecektir. Şunu unutulmamalı ki şanı yüce Allah, daima Müslümanların yar ve yardımcısıdır. Müslümanları hiçbir zaman yardımsız bırakmamış ve bırakmayacaktır.” dedi.

Demir, “İki ateş arasında bırakılmış, Allah’tan başka dostu olmayan, fakir ve yetimlere yardımcı olmak için yola çıkan bu gencecik fidanları büyük şeytan Amerika’nın taşeronu PKK’li çeteler gerçekleştirdi. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri ve bu saldırıya göz yumanları önce Allah’a şikâyet ediyor sonra da halkımızın vicdanlarına havale ediyoruz.” diye konuştu.

Açılış ve selamlama konuşmasının ardından 6-7 Ekim vandalizmi ilgili sinevizyon gösterisi yapıldı. Program, sinevizyon gösteriminden sonra Zeynep Gülşen’in yaptığı konuşmayla devam etti.

Tarih boyunca hak ve batıl mücadelesinin var olduğunu vurgulayan Gülşen, şunları söyledi: “Yıllar yılı, yüzlerce azizimizi kurban verdiğimiz bu ilahi davada Rabbimizin rahmet ve inayetini bekliyoruz. İslam uğruna akıtılan kanların ümmetin uyanış, diriliş ve özgürlüğüne vesile olmasını diliyoruz. Ta geçmişten bugüne hain örgüt, hiçbir şekilde değişmedi. Kan ve kaostan beslendi. Nasıl ki dün asıl hedeflerinde İslam var idiyse bugün de İslami olan her şeyi hedef aldıklarına 6-7 Ekim’de yakinen şahitlik ettik.”

Gülşen’in konuşmasının ardından günün anlam ve önemini içeren ezgiler seslendirildi. Ardından Talibe Balur’un yaptığı Kürtçe konuşmadan sonra program son buldu. (M. Sait Çelik – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com