Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Batman'daki oduncular dertli

Batman'daki oduncular dertli

Batman Oduncular Sitesi esnafı, soğukların gelmesine rağmen iş yapamadıklarını belirterek, bunun sebebinin kentte doğalgazın yaygınlaşmasından kaynaklandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2016 Cuma 11:04
Batman'daki oduncular dertli

Batman’da soğukların etkisini iyice göstermesine rağmen oduncu esnafı iş yapamadıklarını bunun da kentte doğalgazın yaygınlaşmasından kaynaklandığını söylediler.

Batman Oduncular Sitesindeki esnaf, kışın gelmesiyle birlikte işlerinin açılmasını beklediklerini ama soğuğa rağmen halkın odun almaya rağbet göstermediğini, odun müşterilerinin çoğunun fırın ve lokantalar olduğunu ifade ettiler.

Kentte doğalgazın giderek yaygınlaşmasıyla birlikte halkın eskisi gibi odun almaması, oduncuları olumsuz etkiliyor. Eskiden kış mevsiminin gelmesiyle halka odun yetiştiremediklerini vurgulayan oduncular, son birkaç yıldır Batman’a doğalgazın girmesiyle adeta iş yapamaz hâle geldiklerini dile getirdiler.

Odunların alış fiyatının yükseldiğini, ama satış fiyatlarının aynı olduğunu belirten odun satıcıları, evler için hazırlanan odunların tonunun 500 TL’den, fırın ve lokantalar için ise 430 TL’den satıldığını söylediler.

Yıllardır odun satıcılığı yapan Şaban Kaplan, şu an yaptıkları satışların kendilerini kurtarmadığını belirterek, “Batman’a doğalgaz gelmeden önce işlerimiz gayet iyiydi. Son yıllarda Batman’a gelen doğalgaz da büyük oranla eskiye göre işlerimiz etkilemiştir. Ama yine de soğukların gelmesiyle eski satışlarımız olmazsa bile, idare etmeye çalışıyoruz. Ama yaptığımız satışlar bizleri kurtarmıyor. Odun satışlarımız böyle devam ederse çoğu esnaf geçim sıkıntısından dolayı iş yerlerini kapatabilir.” dedi.

Oduncular Sitesi yolunun da çok kötü durumda olduğuna değinen Kaplan, şunları söyledi: “Batman Belediyesinden ricamız Oduncular Sitesinin yolunu yapmalarıdır. Hem şehir içi minibüslerimiz hem de odun taşıyan pikaplarımız gidiş gelişlerde çok sıkıntılar yaşıyor. Yol her tarafı çukur olmuş durumda, bir an önce yapılmasını istiyoruz.” (M. Sait Çelik – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com