Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Batman'da 'Yaşama Yol Ver' yürüyüşü düzenlendi

Batman'da 'Yaşama Yol Ver' yürüyüşü düzenlendi

​Batman'da 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle 'Yaşama Yol Ver' kampanyası kapsamında yürüyüş düzenlenerek, kurulan stantta halka bilgiler verildi.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2015 Salı 09:28
Batman'da 'Yaşama Yol Ver' yürüyüşü düzenlendi

Batman İl Sağlık Müdürlüğü, Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, İl Ambulans Servisi Başhekimliği yönetici ve çalışanlarının katılımıyla 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası münasebetiyle ‘Yaşama Yol Ver’ kampanyası kapsamında yürüyüş düzenlendi.‏ Daha sonra Atatürk Parkı’nda kurulan stantta halka kampanya ile ilgili bilgiler verildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçi, 112 acil sağlığın kesintisiz hizmet veren hayati öneme sahip büyük bir sistem olduğunu hatırlatarak, “112 Acil sağlık hizmetinin amacı, 112 acil çağrı hattının aranması halinde en kısa sürede hastaya ulaşmak ve hastayı en yakın, uygun tedavi merkezine ulaştırmaktır. Ambulans, acil bir hastayı veya ağır yaralı birini hastaneye yetiştirirken ona mutlaka yol verilmelidir. Ambulansta kurtarılmayı bekleyen hastalar için zamanın çok önemli olduğunu unutmamak gerekir. Sağlık Bakanlığı tarafından ulusal bazda 112 acil çağrı merkezinin gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik farkındalığın artırılması amacıyla Yaşama Yol Ver Projesi hazırlanmıştır. Bu proje ile birlikte vatandaşların ambulansa yol vermek ve 112 Çağrı Merkezini boş yere meşgul etmemek konusunda bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.” dedi.

Acil Sağlık Hizmetleri Haftası vesilesiyle Atatürk Parkı’nda açılan ‘Yaşama Yol Ver’ standında halk ile buluştuklarını belirten Bodakçi, açtıkları stantta halka kampanya hakkında bilgilendirmeler yapıldığı kaydetti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com