Advert
Advert
Advert

Batman'da Umut-Der'den 140 aileye giyim yardımı

İhtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak yardımlarda bulunan Batman Umut Der Gıda Bankası, 140 fakir ve muhtaç aileye kışlık giyim, 30 aileye de kırmızı et yardımında bulundu.

Batman'da Umut-Der'den 140 aileye giyim yardımı
Batman'da Umut-Der'den 140 aileye giyim yardımı

Yaptığı yardımlarla Batman'da halkın teveccühünü kazanan Umut Kervanı Yardım Platformu üyesi olan Muhtaçlar ile Dayanışma Derneği (Umut-Der), 140 fakir ve muhtaç aileye kışlık giyim yardımında bulundu. Umut-Der ayrıca, 30 aileye de kırmızı et yardımında bulundu.

Yaptıkları yardım ile ilgili açıklamada bulunan Umut-Der Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ekinci, kış mevsimi nedeniyle kentte bulunan 140 fakir ve muhtaç aileye giyim yardımında bulunduklarını söyledi. Ekinci, her ay  mütemadiyen yapılan bu yardımın ise hayırsever tarafından finanse edildiğini belirtti.

Gıda, giyim, eşya ve nakdi olarak yaptıkları yardımların her ay düzenli devam ettiğini ifade eden Ekinci, “Umut-Der olarak her zaman ki gibi yine yardımlarımız tüm hızıyla devam etmektedir. 2 gün içerisinde 140 fakir ve muhtaç aileye kışlık giyim yardımında bulunduk. 140 aileye yaptığımız bu giyim yardımımız yaklaşık olarak 800 kişiye verildi. Giyim, gıda gibi her konuda yardımlarımız devam etmektedir. Daha çok fakir ve muhtaç aileye ulaşmak için bizler hayırseverlerin yardımlarını bekliyoruz. Ayrıca giyim yardımı dışında 30 aileye de kırmızı et yardımını yaptık. Memleketimizde çok sayıda fakir var ve bu fakirlere ulaşmak için hayırseverleri ziyaret ederek, onlardan yardım talep etmekteyiz. Bize yardımlarını ulaştıran hayırseverlerden Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Kışlık giyim yardım alan fakir ve muhtaç aileler ise yapılan bu yardımlardan çok mutlu olduklarını dile getirdiler. (M. Fatih Akgül - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!