Advert
Advert
Advert

Batman'da siyer sınavı için stant açıldı

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye Şefkat Eli Derneği, Batman'da gerçekleştirilecek olan Kutlu Doğum Siyer Sınavı için stant açtı.

Batman'da siyer sınavı için stant açıldı
Batman'da siyer sınavı için stant açıldı

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye genelinde organize edilen Kutlu Doğum Siyer Sınavı için Batman’da faaliyetlerde bulunan Batman Şefkat Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Şefkat Eli Derneği) sınav için kayıt standı açtı.

Batman Turgut Özal Bulvarı, Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü ve merkezde birçok yerde açılan stantların, mesai saatleri arasında 10 gün boyunca açık kalacağı belirtildi.

Konuyla ilgi bilgi veren Şefkat Eli Derneği gönüllüsü Osman Salman, “Peygamber Sevdalıları Platforma üye olan Şefkat Eli Derneği tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Kutlu Doğum Siyer Sınavı için standımızı Turgut Özal Bulvarı’nda bugün itibarıyla açtık. 10 gün boyunca standımız mesai saatleri içerisinde açık olacaktır.” dedi. 

Sınav için son başvuru tarihinin 22 Ocak olduğunu hatırlatan Salman, siyer sınavına katılmak isteyenlerin kayıtlarını en kısa sürede yaptırmaları gerektiğini belirtti.

Siyer sınavının 31 Ocak Pazar Günü 10.00 -12.00 saatleri arasında erkek/kadınlar için ayrı okullarda tek oturum şeklinde yapılacağını ifade eden Salman, sınavın kayıt, ödülleri ve detayları hakkında bilgi edinmek isteyenlerin, www.peygambersevdalilari.com sitesinden öğrenebileceklerini söyledi. 

Açılan standa siyer sınavı için kaydını yapan İrfan Aydınlık ise “Beş senedir düzenlenen siyer sınavına her zaman giriyorum. Peygamber Efendimizin hayatını araştırmak bizim için güzel bir duygu. Tüm Müslümanlar, Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmeli, onu örnek almalı ve hayatında yaşamalıdır.” şeklinde konuştu. 

Öte yandan Peygamber Sevdalıları Platform gönüllüsü Batman Üniversitesi İdeal Gençlik Topluluğu tarafından Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsünde Kutlu Doğum Siyer Sınavı kayıtları için stant açıldı. (M. Sait Çelik - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret