Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Batman'da sağlık personellerine eğitim verildi

Batman'da sağlık personellerine eğitim verildi

Batman'da 340 sağlık personeline adli vakalarda maddi delillere yaklaşım eğitimi verildi.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2015 Pazartesi 17:44
Batman'da sağlık personellerine eğitim verildi

Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında; Batman İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü Eğitmenleri tarafından Acil Sağlık Hizmetlerinde görev yapan personellere yönelik eğitim verildi.

Adli vakalarda olay yerinde maddi bulguların tanımlanması ve korunması, hukuki boyutu ile sağlık personelinin sorumlulukları konularında bilgi ve tutum kazandırmak amacıyla verilen eğitim, İl Ambulans Servisi Başhekimliği toplantı salonunda gerçekleştirildi.

15 gün süren eğitim boyunca toplam 340 personele eğitim verildi. Eğitime,  İl Ambulans Servisi Başhekimliği, Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ve Komuta Kontrol merkezinde görevli personeller, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görevli personeller ve Halk Sağlığı Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görev yapan personeller katıldı. Eğitim süresi içerisinde öncelikle konu ile ilgili teorik sunum yapıldı. Daha sonra senaryo uygulamalarına yer verildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçi yaptığı açıklamada, “Artık insanların sadece canının önemsendiği bir hizmet anlayışından öte aynı zamanda malı, güvenliği ve özgürlüğünün de ön planda tutulduğu bir hizmet anlayışı içerisinde hareket edilmektedir. Bu noktada İl Sağlık Müdürlüğü ve Acil Sağlık Hizmetleri birimleri olarak bu konuda gerekli tüm hassasiyetin gösterilmeye devam edeceğini ve eğitimin Batman için hayırlı bir eğitim olacak.” dedi.

Program sonunda İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü eğitmenleri tarafından kursiyerlere katılım belgeleri verildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com