Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Batman'da Palyatif Bakım Merkezi açıldı

Batman'da Palyatif Bakım Merkezi açıldı

Batman'da tıbbi ve cerrahi tedavi şansı olmayan hastalar için Batman Bölge Devlet Hastanesinde 16 yataklı Palyatif Bakım Merkezi açıldı.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2015 Pazartesi 13:49
Batman'da Palyatif Bakım Merkezi açıldı

Batman Bölge Devlet Hastanesinde 16 yataklı Palyatif Bakım Merkezi açıldı. Tıbbi ve cerrahi tedavi şansı olmayan hastaların son zamanlarını daha iyi bir ortamda, kaliteli bir şekilde geçirmelerini sağlamak ve aynı zamanda yoğun bakım ihtiyacı olan hastaların yoğun bakım ihtiyacını karşılamak amacıyla ‘Palyatif Bakım Merkezi’ oluşturuldu.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hakan Pamukçu, “Yaşamı tehdit eden hastalığa bağlı olarak ortaya çıkan problemlerle karşılaşan hasta ile ailede ağrının ve diğer problemlerin, erken tanılama ve kusursuz bir değerlendirme için Palyatif Bakım Merkezini Bölge Hastanemiz bünyesinde oluşturduk. Dahiliye uzmanının sorumluluğunda hemşire, fizyoterapist, psikiyatrist, psikolog, sosyal çalışma uzmanı ve diyetisyenden oluşan profesyonel ekiple hasta ve yakınlarının dilekleri de değerlendirilerek bakım hizmetleri yürütülmektedir.” dedi.

Pamukçu, ilaveten sağlık sisteminde;‘Hastanız için her zaman yapabileceğimiz bir şeyler var’ anlayışını daha çok güçlendirmenin gayreti içerisinde olduklarını da söyledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com