Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Batman'da Özel Eğitim Kurumları bilgilendirildi

Batman'da Özel Eğitim Kurumları bilgilendirildi

Batman'da Özel Eğitim Kurumları, Bakanlığın özel eğitim kurumları ile ilgili mevzuatı konusunda bilgilendirildi.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2015 Salı 13:25
Batman'da Özel Eğitim Kurumları bilgilendirildi

Özel Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantısı'nda, Kurum Müdürlerine Milli Eğitim Bakanlığının özel eğitim kurumları ile ilgili mevzuatı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen, Özel Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantısı’na, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Müdür Yardımcısı Zübeyir Yılmaz, Özel Eğitim Kurumlarından Sorumlu Şube Müdürü Cemal Konakçı ile Batman’da eğitim veren Özel Eğitim Kurum Müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, özel eğitim kurumları iş ve işlemlerinde öğrencinin mağdur edilmemesi için gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

Özel Eğitim Kurumları eğitimin daha kaliteli olmasına katkı sağlayacak diyen Çelik; “Dershanelerin kapanması ve özel eğitim kurumlarına dönüşmesi, eğitimde yeni bir dönemin başlangıcıdır, özel eğitim kurumları devlet okullarının yükünü hafifleteceği gibi, eğitimde tatlı bir rekabet oluşturacak ve daha kaliteli bir eğitimin çocuklarımıza verilmesine katkı sağlayacak. Milli Eğitim olarak amacımız, çocuklarımıza deha kaliteli bir eğitim verilmesidir. Öğrenci mağduriyetine sebep olacak hiçbir şeye müsaade etmeyeceğiz, edemeyiz. Yeni eğitim yılının hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bilgilendirme konuşmasını yapan Şube Müdürü Cemal Konakçı, Özel Eğitim kurumlarının iş ve işlemlerinde, mutlaka Bakanlığın Özel eğitim kurumları yönetmelik ve mevzuatlarına uymaları gerektiğini ifade ederek, yapılan denetimlerde görülen fiziki ve işleyiş eksikliklerin belirlenen süre içinde giderilmesini, aksi takdirde cezai işleme tabi tutulacaklarının altını çizdi.

Bilgilendirme toplantısı Özel Eğitim Kurum Müdürlerinin görüşlerinin dinlenmesi ile sona erdi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipioğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com