Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Batman'da otel yatırımcılarına destek

Batman'da otel yatırımcılarına destek

Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 2013 yılında 6 otele 24 bin TL ve 2014 yılında ise 7 otele 104 bin TL ödeme sağladı.

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2014 Pazartesi 12:23
Batman'da otel yatırımcılarına destek

Batman’daki turizm işletmeli belgeli otellere, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan destek arttı. Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Bakanlığın desteğiyle 2013 yılında 6 otele 24 bin TL ve 2014 yılında ise 7 otele 104 bin TL enerji ödemesi gerçekleştirdi.

Turizm işletme belgeli otellere desteğin sağlandığına dikkat çeken İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı; “Turizm işletmelerinin, Turizmi Teşvik Kanunu ve diğer mevzuatta yer alan teşvik tedbirleri ile istisna, muafiyet ve haklardan yararlanabilmeleri için, Turizm Bakanlığı’ndan 2634 sayılı Turizm Teşvik Kanunu uyarınca ‘Turizm İşletmesi Belgesi’ veya ‘Turizm Yatırım Belgesi’ almaları zorunludur. İlimizde hizmet veren otellere enerji desteğini sağlamayı bir görev biliyoruz. Geçen yıla oranla destek daha da arttı. Batman’da otel yatırımları yapan işadamlarımızın yanındayız. Yatırımcılar Batman’da kendini yalnız hissetmemeye devam edecek.” dedi. (M.Fatih Akgül-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ceza yağdırdı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com