Advert
Advert
Advert

Batman'da 'Öğretmen Buluşmaları Projesi' start aldı

Batman İl Milli Eğitim Müdürü, 'Öğretmen Buluşmaları Projesi' kapsamında gerçekleştirilen toplantıda, anaokullarında görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Batman'da 'Öğretmen Buluşmaları Projesi' start aldı
Batman'da 'Öğretmen Buluşmaları Projesi' start aldı

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, ‘Öğretmen Buluşmaları Projesi’ kapsamında gerçekleşen ilk toplantıda, anaokullarında görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Öğretmenevi toplantı salonunda, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan Başkanlığında gerçekleşen ilk toplantıya, Şube Müdürleri Abdurrahman Kardaş, Beşir Tileği ve Milli Eğitime bağlı anaokullarından gelen ikişer öğretmen katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Aslan, ‘Öğretmen Buluşmaları Projesi’nin hedefini anlattıktan sonra sözü öğretmenlere bıraktı.

Benim en büyük projem insana yatırım yapmak diyen, İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, “Bütün öğretmenler bizim değerlimizdir. Bizim bu toplantılardan almak istediğimiz, öğretmen arkadaşları yönetime dâhil etmektir. Mesleğini severek ve isteyerek yapan idealist, gayretli, sabırlı ve hoşgörülü öğretmenlerin karşılaştığı sorunları ve güzel örnekleri eğitim paydaşlarıyla paylaşarak eğitimde kaliteyi arttırma amacına yönelik olarak, başlattığımız ‘Öğretmen Buluşmaları Projesi’ toplantılarının ilkini gerçekleştiriyoruz. İlimizde görev yapan yaklaşık 9 bin öğretmenle bir araya gelme imkânımız olmadığından, her okuldan öğretmenlerimizin kendilerini temsil etmek üzere seçtiği 2 öğretmenden oluşacak, öğretmenlerimizi gruplar halinde burada misafir edeceğiz. Sizlerin öneri ve düşüncelerinizi dinleyeceğiz, Müdürlüğümüzün ARGE birimi, öğretmenlerimizin öneri ve düşüncelerini eğitimde kaliteyi arttırmaya yönelik, stratejik planlamalarda değerlendirecektir.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Aslan, yaptığı açılış konuşmasının ardından, sözü toplantıya katılan öğretmenlere bıraktı. Öğretmenler sırasıyla karşılaştıkları problem ve çözüm önerilerini anlattılar.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu