Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Batman'da öğrencilere bisiklet desteği

Batman'da öğrencilere bisiklet desteği

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından fiziksel aktiviteyi teşvik projesi kapsamında ortaokul öğrencilerine bisiklet desteği verildi.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2015 Perşembe 21:24
Batman'da öğrencilere bisiklet desteği

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” çerçevesinde fiziksel aktiviteyi teşvik projesi kapsamında ortaokul öğrencilerine törenle bisiklet desteği veridi.

Batman İl Sağlık Müdürlüğü binası önünde gerçekleşen törene, İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçi, Halk Sağlığı Müdürü Vecheddin Acar, Halk Sağlığı Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden idareciler, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Konu hakkında bilgilendirmede bulunan Halk Sağlığı Müdürü Vecheddin Acar, “Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ çerçevesinde, okullarda çocuklarımıza ve gençlerimize düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılmaya çalışılmaktadır. Sağlıklarının korunması, gelecekte sağlık sistemimiz üzerinde oluşabilecek potansiyel yükün azaltılması için fiziksel aktivitenin arttırılmasına yönelik çalışmalar Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından devam ettirilmektedir.” dedi.

Acar, bu amaçla bu yıl Batman’da bisiklet modülü dersini uygulayan ve okul bahçeleri bisiklet uygulama dersine uygun olan her okula 10’ar adet olmak üzere, 18 okula toplam 180 adet bisiklet alındığını belirtti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com