Advert
Advert
Advert

Batman'da müezzin yetersizliğine tepki

Batman merkezde bulunan 148 camide görevli sadece 35 müezzinin bulunması nedeniyle camilerde müezzin sıkıntısı yaşanırken cami cemaati tarafından tepkilere neden oluyor.

Batman'da müezzin yetersizliğine tepki
Batman'da müezzin yetersizliğine tepki

Batman’daki camilerde yaşanan müezzin sıkıntısı cami cemaati tarafından tepkilere neden oluyor. Müezzinin olmadığı camilerde ya çocuklar, ya da cami cemaati içerisinde bazı kişiler müezzinlik yapmak zorunda kalıyor.

Kent merkezinde yaklaşık 148 cami varken, sadece 35 müezzinin görev alması camilerde müezzin sıkıntısının yaşanmasına sebep oluyor.

Bunun son örneği olan Belde Mahallesinde bulunan Esen Camiinin müezzini olmadığı için, vakit namazları ve Cuma hutbelerinde bile, cami müdavimlerinden Seyfullah Binay isimli 12 yaşındaki çocuk müezzinlik yapıyor. 

Yaşanan bu duruma tepki gösteren cami cemaatinden Yahya Toktamış, Reşit Ogur ve Abdullah Başkale adlı vatandaşlar,  müezzin sıkıntısının bir an önce giderilmesini istediler.

Batman’ın bir çok camisinde müezzin sıkıntısı yaşandığını belirten cami cemaati, bu eksikliğin ve sorunun giderilmesi için Müftülük ve Diyanet yetkililerine çağrıda bulundular.  

Görevini layıkıyla yerine getirecek müezzinler istediklerini ifade eden cami cemaati, “Ehil olmayan kişilerin yaptığı müezzinlik sıkıntılara neden oluyor. İslam’ın şiarlarından olan Müezzinlik, önemli bir görevdir. Hakkıyla yerine getirilemediği için,  müezzinlik tam olarak icra edilemiyor.. Bunun için bu işi yapabilecek ehil müezzinlerin camilerde görev almasını istiyoruz.” dediler.(M.Fatih Akgül-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı