Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Batman'da mısır hasadı çiftçinin yüzünü güldürdü

Batman'da mısır hasadı çiftçinin yüzünü güldürdü

Bu yıl yağışların beklenenin üzerinde olması nedeniyle mısır hasadından beklenenden daha iyi geçtiğini belirten Batmanlı çiftçiler ürünün veriminden memnun olduklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2015 Cuma 14:53
Batman'da mısır hasadı çiftçinin yüzünü güldürdü

Batman’da bu yıl yağışların çok iyi olduğunu ve bu sebeple Batman'da çiftçilerin beklediklerinin üzerinde verim aldığını belirten Batmanlı çiftçiler, ekinlerin geçen yıllara göre bu yıl bol olmasının kendilerini sevindirdiğini dile getirdiler.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, bu yıl ekinlerin geçen senelere göre daha iyi verim verdiğini belirterek, Batman’da yaklaşık 50 bin dekar civarında mısır ekimi yapıldığını söyledi.

Aydiş, “Verimin iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bir sıkıntımız oldu. Toprak Mahsulleri Ofisi bu sene geç açıldı. Bu yüzden çiftçilerimiz tüccarların eline düştü ve düşük fiyata ürünlerini vermek zorunda kaldılar. Şuanda OFİS sıkıntısı giderilmiş durumda. Randevu sistemiyle çiftçilerimiz ürünlerini OFİS’e götürmektedir.” dedi.

Mısırın bu sene Batman’da iyi denilebilecek bir durumda olduğunu ve fiyat olarak da kendilerinin talep ettiği fiyata yakın bir fiyat verildiğini belirten Aydiş, kendilerinin 850 TL fiyat istediğini, buna mukabil verilen fiyatın ise 725 TL +40 TL destek toplamda 765 TL olduğunu söyledi.

Aydiş, “Bu fiyat bizim istediğimiz gibi değil ama verilen destek ve veriminde iyi olmasıyla fiyatının iyi olduğunu söyleyebiliriz.” dedi. (M. Fatih Akgül-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

184 OVA TARIMSAL SİT ALANI İLAN EDİLDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com