Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Batman'da mesleki eğitim verildi

Batman'da mesleki eğitim verildi

​Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü kütüphanesinde gençlere yönelik 'Meslek Tanıtım Eğitimi' verildi.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2015 Perşembe 16:24
Batman'da mesleki eğitim verildi

Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü kütüphanesinde LGS ve LYS hazırlanan öğrencilere yönelik, aralarında Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, Doktor İsmail Lale, Avukat Emrah Yeni, Mimar Fikret Lale ve Uzman Psikolog Bahar Mermertaş’ın da yer aldığı meslek danışmanlığı semineri verildi.

Etkinliğin açılış programında konuşan Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, “Batman’ın umut veren bir karesi de kütüphanelerimize öğrencilerin akın etmesidir. Sabah mesai başlamadan iki kütüphanemizin öğrencilerin akınını görüyoruz. Bu fotoğraf Batman’ın değişen yüzünü iyi özetliyor. Bünyemizdeki iki kütüphanede 50 bin kaynak kitap bulunmakta. Her geçen yıl kütüphanemizi kitaplarla zenginleştiriyoruz. Gençler geleceğiniz eğitimde. Hayalleriniz ve hedeflerinize ulaşmanın yolu eğitimden geçer.” dedi. 

“Bizi yarınlara taşıyan kütüphanelerdir”

Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesindeki kütüphanelere giden öğrenciler ise “Bizi yarınlara taşıyan kütüphanelerdir. Yani eğitim yuvalarıdır. Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesindeki kütüphanelerde kendimizi evimizdeymişiz gibi rahat hissediyoruz. Kışın sıcak ve yazın serin ortamda çalışmaktan dolayı mutluyuz. Okumamak için bahanemiz yok. Hedeflerimize ulaşmak için iyi bir eğitim şart olduğunu biliyoruz. Okuldan kalan zamanlarımızı kütüphanelerimizde geçirmenin sevinci içindeyiz. Kütüphanede hem ders çalışıyoruz hem de evin yolunu tutarken ödünç kitaplar alıyoruz. Kurumun sıcak ortamı bizleri eğitime teşvik ediyor.” diye konuştular.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com