Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Batman'da KEP-2 projesinin eğitim seminerleri başladı

Batman'da KEP-2 projesinin eğitim seminerleri başladı

​Özellikle kız çocuklarının okula devam oranlarının artırılması projesi (KEP-2) kapsamında Batman'da 4 gün sürecek eğitim seminerleri başladı.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2015 Pazartesi 14:32
Batman'da KEP-2 projesinin eğitim seminerleri başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, kız çocuklarının okula devam oranını artırmak için hayata geçirdiği Kız Çocuklarının Okula Devam Oranının Artırılması Projesi (KEP-2) çerçevesinde 4 gün sürecek olan Kapasite Geliştirme Eğitimleri’nin ilki Batman’da bir otelin konferans salonunda yeni atanan öğretmenlere yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu KEP-2 projesi kapsamında bugün 4 ilde (Batman, Şanlıurfa, Erzurum ve Kars) eş zamanlı olarak başlayan eğitim faaliyetlerinin 15 pilot ilin tamamında, 14 Ocak’a kadar devam edeceğini belirtti.

Projenin amacının özellikle kız çocuklarını eğitime kazandırma projesi olduğunu söyleyen Aslan, Batman’da yürütülen ilk etap kapasite artırma çalışmaları çerçevesinde, yeni atanan öğretmenler, eğitim alanında faaliyet gösteren kurumların personeli, emniyet mensupları, sağlık çalışanları, din görevlileri, yerel basın mensupları ve STK temsilcilerine eğitimler verileceğini ifade etti.

Kentte 4 gün sürecek olan eğitimlerin ilkinin bugün yeni atanan öğretmenlere verildiğini sözlerine ekleyen Aslan, “4 gün sürecek olan projenin asıl amacı, özellikle kız çocuklarını eğitime daha çok katmak ve kız çocuklarımızın okuma oranını artırmaktır. Bu proje gerçekten çok yerinde bir projedir. Bu projenin bu bölge için çok önemli olduğuna inanıyorum. Peygamberimiz, ‘ümmetimin hem kadınına hem erkeğine ilim farzdır’ diyor. Bu anlayışla bütün anne ve babaların kız çocuklarını okula göndermelerini istiyoruz.” dedi. (M. Fatih Akgül- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com