Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Batman'da 'Kan Ver Can Ver' kampanyasına destek

Batman'da 'Kan Ver Can Ver' kampanyasına destek

Batman'da 'Kan Ver Can Ver' kampanyası çerçevesinde, Petrol Ofisi İlkokulundaki öğretmen ve veliler kan bağışında bulundu.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2015 Perşembe 15:00
Batman'da 'Kan Ver Can Ver' kampanyasına destek

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Kızılay Derneği ile yürütülen ‘Kan Ver Can Ver’ kampanyası çerçevesinde, Batman Petrol Ofisi İlkokulundaki öğretmen ve veliler kan bağışında bulundu.

‘Kan Ver Can Ver’ kampanyası kapsamında pilot okul seçilen Petrol Ofisi İlkokulunu ziyaret eden Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Naci Şemdinoğlu ve Şube Müdürü Abdulhadi Torpa, kampanya hakkında Okul Müdürü Ümit Dursun’dan bilgi aldılar ve kan bağışında bulunan öğretmen ve velilere teşekkür ettiler.

‘Kan Ver Can Ver’ kampanyası kapsamında geleceğin kan bağışçılarını kazanmak amacıyla 700 öğrenciye kan bağışı ile ilgili bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimi verildi.

Kampanya çerçevesinde öğrencilere ve öğrenci velilerine seminer ve sunumlar yapılarak kan bağışının önemi anlatıldı. Okuldaki seminer çalışmalarından sonra, okul öğretmenleri ve öğrenci velilerinin katılımıyla, kan bağış kampanyası yapıldı.

Petrol Ofisi İlkokulunda devam eden kampanyaya öğretmen ve velilerin yoğun katılımı oldu. Gün sonunda bilgilendirme yapan Okul Müdürü Ümit Dursun, bu kampanya ile Batman’da ancak bir haftada toplanabilen kan miktarını bir günde bağışlayan öğretmen ve velilere teşekkür etti.       

1 ünite kan bağışı ile 3 insanın hayatının kurulabileceği, sağlıklı olan 18 yaş ve üzeri tüm bireylerin kan bağışında bulunabileceği belirtildi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com