Reklamı Geç
Advert
Advert

Batman'da kaçak elektrikle mücadele sürüyor

Kaçak elektrik kullanımının fazla olduğu belirtilen Batman'da kaçak elektrik ile mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediliyor.

Batman'da kaçak elektrikle mücadele sürüyor
Batman'da kaçak elektrikle mücadele sürüyor

Dicle EDAŞ, Batman’da kaçak elektrik kullanımı ile mücadele çalışmalarını ara vermeksizin sürdürüyor.

Dicle EDAŞ Batman İl Müdürü Murat Dursun, Batman’da gerçekleştirdikleri ve halen devam eden yatırımların temel amacının, müşterilerinin kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi almasını sağlamak olduğunu belirtti.

Batmanlıların kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi alabilmesi için yatırımların dışında kaçak elektrik kullanımının da sona erdirilmesi gerektiğine dikkat çeken Dursun, “Yaz mevsiminde tarımsal sulama ve soğutmada, kış mevsiminde ise ısınmada kullanılan elektriğin önemli bir kısmı ne yazık ki kaçak olarak tüketiliyor. Bu durum da halkın kullandığı elektriğin hem kalitesini düşürüyor, hem de aşırı yüklenme nedeniyle gerilim düşüşlerine, arızalara ve dolayısıyla da kesintilere neden oluyor. Bu durumun yaşanmaması ve halkın kaliteli, kesintisiz enerji alabilmesi için ekiplerimiz kaçak elektrik kullanımını önleme adına denetimlerini aksatmadan sürdürüyorlar. Kaçak elektrik ile mücadele çerçevesinde yapılan bu denetimler, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir.” dedi. 

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı