Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Batman'da 'İslami İlimler Fakültesi' açıldı

Batman'da 'İslami İlimler Fakültesi' açıldı

Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi, yapılan törenle açıldı.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2015 Cuma 22:39
Batman'da 'İslami İlimler Fakültesi' açıldı

Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü’nde İslami İlimler Fakültesi, yapılan törenle açıldı. Bu yıl İslami İlimler Fakültesi’nde yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak olan toplamda 141 öğrenci ders görecek.

Yapılan törene Batman Valisi Azmi Çelik, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Aydın Gök, HÜDA PAR Batman İl Başkanı Mehmet Emin Doğru, AK Parti ile Saadet Partisi İl Temsilcileri, kentteki bazı STK temsilcileri ve üniversitenin öğretim görevlileri ile öğrenciler katıldı.

Program, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Aşkar’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Burada bir konuşma yapan Vali Azmi Çelik, Batman Üniversitesi adına çok sevindirici bir tabloyla karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

“İslami İlimler Fakültesi’nin açılışından ilimiz ve ülkemiz adına duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.” Diyen Vali Çelik, “Fakültemizin milli ve manevi değerlerimize yapacağı katkı çok olacaktır. İnşallah çok daha güzel, huzurlu ve özellikle toplum açısından verimli günler ve gelecek bizlerin olacak. Dinimizin ibadete dair kuralları olduğu gibi toplumsal yaşama dair de hakikaten dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gereken, kesinlikle ihmal edilmemesi gereken ciddi kurallar var. İşte bu tür eğitim kurumları bence birinci dereceden topluma dair kuralların öğrenciler vasıtasıyla yaşadıkları topluma aktarılması noktasında ciddi roller üstlenecek.” dedi.

“Batman ile İslami İlimler Fakültesi birbirine çok yakıştı”

Batman Üniversitesi Rektör Vekili Ziyaeddin Mamedov’un selamlama konuşmasının ardından söz almak için kürsüye gelen İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Aşkar, Batman ile İslami İlimler Fakültesi’nin birbirine çok yakıştığını söyledi.

Aşkar, “Çünkü Batman’da bin yıllık bir medrese geleneği vardır. Bugüne kadar onlar tarafından getirildi, o bayrağı bundan sonra ikimiz götüreceğiz. Hem medreseler devam edecek ve hem de İslami ilimler Fakültesi devam edecek. Allah nasip ederse bir fakültenin bir şehri nasıl dönüştürdüğünü, inşa ettiğini hep beraber inşallah göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında Aşkar, özellikle bölgenin İslam tarihiyle ilgili katılımcılara bilgiler paylaştı.

Program, Ruhavi Şanlıurfa Müzik Topluluğu’nun Tasavvuf Musiki ile ilgili ilahi konserinin ardından son buldu. (M. Fatih Akgül - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com