Advert
Advert
Advert

Batman'da İHL öğretmen ve öğrencilerinden kitap bağışı

Genç Öğretmenler Platformu ve Batman Merkez Kız İmam Hatip Lisesi Erdemliler Kulübü Öğrencilerinin ortaklaşa yürüttüğü 'Okullar Kitapsız Kalmasın' projesi kapsamında 4 okula bin kitap bağışında bulunuldu.

Batman'da İHL öğretmen ve öğrencilerinden kitap bağışı
Batman'da İHL öğretmen ve öğrencilerinden kitap bağışı

Batman Merkez İmam Hatip Lisesinden mezun olan Genç Öğretmenler Platformu ve Batman Merkez Kız İmam Hatip Lisesi Erdemliler Kulübü Öğrencileri, ortaklaşa yürüttüğü ‘Okullar Kitapsız Kalmasın’ projesi kapsamında kentteki 4 okula yaklaşık bin kitap bağışında bulundu.

Konu hakkında bilgi veren Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Zeynep Özlem Sevim, ‘Kâğıtlar Kitap Olsun’ sloganıyla başlattıkları kampanyayla topladıkları bin kitabı ‘Okullar Kitapsız Kalmasın’ projesiyle Abdulcelil Candan İmam Hatip Ortaokulu, Fatime Zehra İmam Hatip Lisesi, Aydın Konak Ortaokulu ve Mehmet Şimşek İmam Hatip Ortaokuluna kitap bağışladıklarını söyledi.

Buradaki amaçlarının öğrencilere kitap sevgisini aşılamak olduğunu vurgulayan Sevim, “Her okula 100 kitap götürmeye çalışıyoruz. Şimdiye kadar 3 okula 300 kitap ve Abdulcelil Candan İmam Hatip Ortaokuluna 700 kitap bağışında bulunarak, okulun kütüphanesini oluşturduk. Öncelikli olarak Genç Öğretmenler Platformundaki öğretmen arkadaşların okullarındaki kitap eksikliklerini gideriyoruz. Amacımız, öğrencilerimize kitap sevgisini kazandırmak ve kitap, kütüphane kullanımını yaygınlaştırmaktır. Allah’ın ilk emri ‘Oku’ idi. Bizler de bu doğrultuda şimdiden çocukları bu bilinçle yetiştirmek istiyoruz. Bu şekilde çocuklarımızı ve gençlerimizi hayata hazırlıyoruz.” dedi.

Bu tür etkinliklerinin devam edeceğini ifade eden Sevim, platformdaki 30 kişiyle bir bütçe oluşturduklarını ve bu bütçeyle kitap satın aldıklarını belirterek, maddi ve kitap desteğinde bulunmak isteyenlerin merkez İmam Hatip Lisesinde kendilerine ulaşabileceklerini söyledi.

Kendilerine kitap verilmesinden dolayı sevinçlerini dile getiren öğretmen ve öğrenciler, teşekkürlerini ilettiler. (M. Fatih Akgül - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır