Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Batman'da Hz. Mevlana'yı anma programı düzenlendi

Batman'da Hz. Mevlana'yı anma programı düzenlendi

Batman'da öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı "Hz. Mevlana'yı Anma" programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2015 Perşembe 11:40
Batman'da Hz. Mevlana'yı anma programı düzenlendi

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı “Hz. Mevlana’yı Anma” programı düzenlendi.

Okulun Konferans salonunda gerçekleşen programa, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir Yılmaz, Şube Müdürleri Cemal Konakçı, İshak Büyükkaya, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Anma programı Okul Müdürü Necmettin Doğan Kümet’in bilgilendirme konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir Yılmaz’ın konuşmasıyla devam etti. Yılmaz konuşmasında günümüz dünyasında Mevlana’nın hoşgörüsüne ne kadar büyük ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti.

“Mevlana’nın ışığıyla aydınlanmak için Mevlana’nın gerçek şahsiyetini anlamak gerekir” diyen Yılmaz, “Mevlana’nın gerçek şahsiyetini anlamak için onun hayatına iman, Kur’an ve Rasulullah sevgisinin şemsiyesi altında bakmak; hayatını ve eserlerini bu çerçeveden değerlendirmek gerekmektedir. Mevlana'yı anlamak İslam’ı anlamak, İslam’ı anlamak da insanın kendini anlaması demektir. O zaten benlik davasından vazgeçmişti. Anlattığı kendi değil, derdiydi; derdi ise kâinatın yaratılış sebebi olan ilahi aşktı. İlahi aşk ki insanlığın yüreği o aşka mesken olarak yaratılmıştı. İlahi aşk ki yürekler onunla dolduğunda insanların amansız hastalıkları son bulacak, kardeşlik ve huzur dolu yeni bir dünya kurulacaktı. Asırlardır insanların kalplerine kâinatın sırların üfleyen Mevlana’yı doğru anlamak maddiyat içinde sıkışan ruhlara ilaç olacaktır.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, okulun müzik öğretmeni yönetiminde öğretmenlerden oluşan müzik grubu eşliğinde, öğrenciler ilahiler söyleyip şiirler okudular.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com