Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Batman'da hükümlülere eğitim verildi

Batman'da hükümlülere eğitim verildi

Batman'da Aile Eğitim Programı çerçevesinde denetimli serbestlikten faydalanan hükümlülere engelliler hakkında seminer verildi.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2015 Pazartesi 18:32
Batman'da hükümlülere eğitim verildi

Batman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nde görev yapan sosyolog tarafından denetimli serbestlikten faydalanan hükümlülere engelli hakları, sorunları ve toplumsal bakış konularına yönelik seminer düzenlendi.

Seminer, Denetimli Serbestlik Konferans Salonunda gerçekleşti. Üç grup halinde toplamda 240 hükümlüye verilen seminer, Batman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü'nde görev yapan Sosyolog Özcan Şimşek tarafından verildi.

Seminerde Türkiye’de engellilerin sahip olduğu haklar, engellilerin karşılaşmış olduğu sorunlar ve bu sorunların aşılmasında yapılabilecek şeyler hakkında konuşuldu ve bu konuda yapılabilecekler üzerinde bilgilendirmeler yapıldı.

Yapılan sunum sonucunda Engellilerin Türkiye'de yaşamış olduğu sorunlar, toplumun engellilere bakış açısı ve engellilerin karşılaştıkları sorunların çözümü için Türkiye'de ne tür hizmetler yapıldığı ve neler yapılması gerektiği üzerine hükümlülerle soru cevap şeklinde önerileri de dinlenilerek seminerler sonlandırıldı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com