Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Batman'da Günde ne kadar petrol üretiliyor?

Batman'da Günde ne kadar petrol üretiliyor?

Batman İl Koordinasyon Kurulu toplantısında TPAO Batman Bölge Müdürü, Batman il sınırı içerisinde günlük üretilen petrol miktarını açıkladı. Peki, Batman'da Günde ne kadar petrol üretiliyor?

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2016 Perşembe 15:02
Batman'da Günde ne kadar petrol üretiliyor?

Batman İl Koordinasyon Kurulu toplantısında TPAO Batman Bölge Müdürü, Batman il sınırı içerisinde günlük 16 bin 800 varil petrol üretimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Batman’da günlük 16 bin varil petrol üretiliyor
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Batman Bölge Müdürü Gökhan Akın, bu yıl Batman’da 22 sahada bulunan 656 üretim kuyusundan günlük 16 bin 800 varil üretim gerçekleştirdiklerini söyledi.

Batman İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, Batman TPAO Bölge Müdürlüğünün bu yılın faaliyetleri hakkında bilgi veren Akın, “Şu ana kadar 3 adet sondaj çalışması bitirdik. 2 adet sondajımız devam etmektedir. Sene sonuna kadar hedeflediğimiz metraj 25 bin 500 metreyi planlıyoruz. Şu ana kadar total olarak 6 bin 500 metreye ulaştık.” dedi.

Batman’da TPAO’nun üretim miktarlarını açıklayan Akın, devamında şu ifadeleri kullandı: “Üretim miktarımız, Batman il sınırı içerisinde günlük 16 bin 800 varil üretimimiz var. Bu üretim 22 sahada bulunan 656 üretim kuyusunda yapılmıştır. Şu ana kadar 1,5 milyon varil petrol üretimi yaptık. Sene sonu hedefimiz takriben 6,5 milyon varil petrollü bulur. İşletme ve yatırım bütçesi olarak toplamda 650 milyonluk bir bütçemiz var. Yatırım bütçemiz 110 milyon lira. Şu ana kadar harcanan rakam takriben 6 milyona yakındır. Düşük görülmüyor ama ileriki zamanlarda arama kuyularımıza başladığımızda bu paraları da harcayacağız. Sene sonundaki hedeflerimize inşallah ulaşacağız.” (M.Sait Çelik – İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliği değişti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com