Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Batman'da gırtlak kanseri ameliyatı yapıldı

Batman'da gırtlak kanseri ameliyatı yapıldı

Ülkesindeki iç savaştan dolayı Batman'a yerleşen Suriyeli, acil olarak kaldırıldığı özel bir hastanede, yakalandığı gırtlak kanseri hastalığının ilerlemesinden dolayı ameliyat edildi.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2015 Salı 15:41
Batman'da gırtlak kanseri ameliyatı yapıldı

Batman’da özel bir hastanesinde gırtlak kanseri ameliyatı olan Ramazan İsmail adlı Suriyeli, gırtlak kanseri (Larinks Ca) rahatsızlığı nedeniyle 2 yıl önce Suriye de ameliyat olması gerektiği söylenmiş ancak yaşanan iç savaş nedeniyle ameliyat olamamış. 

Ülkesindeki savaşın devam etmesi sebebiyle gelip Batman’a yerleşen 59 yaşındaki Ramazan İsmail, ameliyat olamadığından kanser dokusu giderek büyümüş. Nefes alamama ve morarma şikâyetleri, solunum durması nedeniyle Batman’da özel bir hastanenin acil servisine getirilen İsmail, KBB uzmanı Op. Dr. Feyzi Meşe ve Anestezi Doktoru Hasan Kaya’nın müdahalesiyle, soluk borusuna acil havayolu sağlayacak delik açılmasından sonra tekrar hayata döndürüldü.

Ramazan İsmail, yoğun bakıma alınmasından bir gün sonra Op. Dr. Feyzi Meşe tarafından 7,5 saat süren bir ameliyat geçirdi. Gırtlakla birlikte tümörün çıkarılıp tümörün yayıldığı boyun lenf bezlerinin ameliyatla temizlenmesiyle tekrar sağlığına kavuştu.

Başarılı geçen ameliyattan sora açıklama yapan Op. Dr. Feyzi Meşe, “Birçok hastane özellikle büyük şehirler ve belli başlı üniversite ile eğitim araştırma hastanelerinde yapılabilen bu ve buna benzer KBB ve Baş Boyun Bölgesi ile ilgili tümör ve kanser ameliyatlarını hastanemizde başarıyla gerçekleştirdik. Batman da ilk defa gerçekleştirilen bu büyük ve riskli ameliyatın özel hastanemizin büyük bir başarısıdır.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com