Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Batman'da ezanı güzel okuma kursu

Batman'da ezanı güzel okuma kursu

Batman'da ezanı güzel okuma kursunda din görevlileri, ezan makamlarını nota eşliğinde öğreniyor.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2015 Çarşamba 18:04
Batman'da ezanı güzel okuma kursu

Batman İl Müftülüğü tarafından verilen ezanı güzel okuma kursunda din görevlileri ezan makamları kanun eşliğinde öğreniyor.

Batman İl Müftülüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ezanı güzel okuma eğitim kursunu, Batman Hürriyet Ortaokul Müzik Öğretmeni Hakan Özkoçak tarafından veriliyor.

Kursiyerler, saba, uşşak, rast, segâh ve hicaz makamlarında ezan okumayı öğrenirken, ezan ve selada yaygın hatalarını düzeltiyor. Ses eğitimi, diyafram eğitimi, sela ve ezan makamları ve camii musikisinde kullanılan bazı makamları, kursiyerlere müzik enstrümanı kanun eşliğinde öğretildi.

İl Müftüsü Vekili Muhammed Yusuf Yaşar, konuya ilişkin şunları söyledi: “Müftülüğümüzde cami hizmetlerini yürüten personelin ezanı güzel okuma becerilerini belli bir düzeye yükseltebilmelerini sağlamak amacıyla ‘Ezanı Güzel Okuma Kursu’ düzenledik. Bugün itibariyle, Milli Eğitim Müdürlüğü Müzik Öğretmenlerinden Hakan Özkoçak’ın öğretici olarak görev yapmakta. Şimdiye kadar hocalarımızın ezan okuma becerilerini geliştirme çabası içinde olduklarını görünce bunun ne kadar isabetli bir program olduğuna şahit olduk. Kursumuzun birinci dönemine 16 din görevlimizi dâhil ettik. Önümüzdeki dönem de diğer arkadaşlarımızı kursa tabi tutacağız.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com