Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Batman'da 'Diyabetle Yaşam' bilgilendirme toplantısı yapıldı

Batman'da 'Diyabetle Yaşam' bilgilendirme toplantısı yapıldı

Batman Bölge Devlet Hastanesinde 'Diyabetle Yaşam' konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2015 Cuma 17:52
Batman'da 'Diyabetle Yaşam' bilgilendirme toplantısı yapıldı

14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında Batman Bölge Devlet Hastanesi Konferans salonunda ‘Diyabetle Yaşam’ konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya hastalar, hasta yakınları, hastane personeli ve çok sayıda sağlık bölümü okuyan öğrenciler katıldı. Konferans öncesi hemşireler tarafından diyabet hastalarına bilgilendirme formu dağıtılarak, hastalıkları hakkında bilgiler alındı.

Bilgilendirme toplantısında; Batman Bölge Devlet Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Taner Demirci ve Diyabet Hemşiresi Sultan Tufan konuşmacı olarak katıldı. Hasta ve hasta yakınlarına konuşmacılar tarafından slayt gösterimi eşliğinde diyabet hastalığı ile ilgili önemli bilgiler verilerek, diyabet hastalığı hakkında bilinçlendirme konuları işlendi.  

Toplantıya gelen diyabet hastaları ve hasta yakınları ise diyabet hastalığı hakkında kendilerine verilen eğitimi ve bilinçlendirmeyi çok beğendiklerini, böylesi önemli hastalıklar hakkında sürekli bu ve buna benzer programların olmasını istediler.

Bilgilenme toplantısı sonrası basını bilgilendiren Batman Bölge Devlet Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Taner Demirci, 14 Kasım Diyabet Günü nedeniyle özel bir konferans düzenlediklerini belitti.

Şeker hastası olanlar ve olmayanlara hitap ettiklerini söyleyen Demirci, “Şeker hastalığı ne sıklıkla ülkemizde rastladığını ve ne tür sağlık sorunlarına yol açtığına dair katılımcılara bilgiler verdik. Şeker hastalığında korunması için neler yapılması gerektiğini konusunda bir takım bilgiler verdik. Şeker hastalığı girişim riski azaltılabilir ancak tamamen ortadan kaldırılması mümkün değil, o yüzden onunla yaşamak zorundayız. Bu hastalığın hastalara zarar vermesini engellemek için neler yapılması gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Takipte neler yapılması gerektiğini de bilmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.  (M. Sait Çelik – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com