Advert
Advert
Advert

Batman'da 'Diyabetle Yaşam' bilgilendirme toplantısı yapıldı

Batman Bölge Devlet Hastanesinde 'Diyabetle Yaşam' konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Batman'da 'Diyabetle Yaşam' bilgilendirme toplantısı yapıldı
Batman'da 'Diyabetle Yaşam' bilgilendirme toplantısı yapıldı

14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında Batman Bölge Devlet Hastanesi Konferans salonunda ‘Diyabetle Yaşam’ konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya hastalar, hasta yakınları, hastane personeli ve çok sayıda sağlık bölümü okuyan öğrenciler katıldı. Konferans öncesi hemşireler tarafından diyabet hastalarına bilgilendirme formu dağıtılarak, hastalıkları hakkında bilgiler alındı.

Bilgilendirme toplantısında; Batman Bölge Devlet Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Taner Demirci ve Diyabet Hemşiresi Sultan Tufan konuşmacı olarak katıldı. Hasta ve hasta yakınlarına konuşmacılar tarafından slayt gösterimi eşliğinde diyabet hastalığı ile ilgili önemli bilgiler verilerek, diyabet hastalığı hakkında bilinçlendirme konuları işlendi.  

Toplantıya gelen diyabet hastaları ve hasta yakınları ise diyabet hastalığı hakkında kendilerine verilen eğitimi ve bilinçlendirmeyi çok beğendiklerini, böylesi önemli hastalıklar hakkında sürekli bu ve buna benzer programların olmasını istediler.

Bilgilenme toplantısı sonrası basını bilgilendiren Batman Bölge Devlet Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Taner Demirci, 14 Kasım Diyabet Günü nedeniyle özel bir konferans düzenlediklerini belitti.

Şeker hastası olanlar ve olmayanlara hitap ettiklerini söyleyen Demirci, “Şeker hastalığı ne sıklıkla ülkemizde rastladığını ve ne tür sağlık sorunlarına yol açtığına dair katılımcılara bilgiler verdik. Şeker hastalığında korunması için neler yapılması gerektiğini konusunda bir takım bilgiler verdik. Şeker hastalığı girişim riski azaltılabilir ancak tamamen ortadan kaldırılması mümkün değil, o yüzden onunla yaşamak zorundayız. Bu hastalığın hastalara zarar vermesini engellemek için neler yapılması gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Takipte neler yapılması gerektiğini de bilmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.  (M. Sait Çelik – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu