Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Batman'da çocuklara yönelik Genel Yoğun Bakım Ünitesi

Batman'da çocuklara yönelik Genel Yoğun Bakım Ünitesi

Batman'da çocuklara yönelik Genel Yoğun Bakım Ünitesi açılarak aynı zamanda hastanenin yatak kapasitesi de artırıldı.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2015 Pazar 10:04
Batman'da çocuklara yönelik Genel Yoğun Bakım Ünitesi

Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde çocuklara yönelik Genel Yoğun Bakım Ünitesi açıldı. Çocuk hastaların takip edileceği 6 yataklı genel yoğun bakım ünitesi ile aynı zamanda hastanenin yatak kapasitesi de artırılmış oldu.

Sağlık Bakanlığı kalite standartları kapsamında yapılan 6 yataklı genel yoğun bakım ünitesi hizmete girdi.

Konuya ilişkin bilgi veren Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Hakan Pamukçu, “Yeni doğan yoğun bakım ünitesinden sonra tamamlamış olduğumuz çocuklara yönelik 6 yataklı genel yoğun bakım ünitemiz de hizmete girdi. Böylece hastalarımıza daha geniş bir kapsamda hizmet vereceğiz.” dedi.

Ünitenin hastane hizmetlerinde ayrı bir önem taşıyan bir özelliğe sahip olduğuna vurgu yapan Pamukçu, şöyle devam etti; “Yoğun bakım ünitemiz; hastaların takip ve tedavileri için rutin yöntemlerin yetersiz kaldığı, ancak henüz organ yetmezliği başlamamış yaşamsal destek gereksinimi olan ve yakın takibi gereken kritik hastalara hizmet vermek üzere düzenlenmiştir. Teknik donanım açısından son derece özellikli multidisipliner ünitedir. Kritik hasta bakımı üzerine eğitilmiş personellerle hizmet vermektedir. Bundan böyle il dışına sevk etmek durumunda kaldığımız hastalarımızın takip ve tedavisini hastanemizde de yapabileceğiz.”

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com