Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Batman'da 'Baba Destek Eğitimi Programı' devam ediyor

Batman'da 'Baba Destek Eğitimi Programı' devam ediyor

Batman'da 3 yıldan bu yana verilen 'Baba Destek Eğitimi Programı' bu yıl da iki ayrı okulda ve 5 grup olarak devam ediyor.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2015 Perşembe 14:52
Batman'da 'Baba Destek Eğitimi Programı' devam ediyor

Batman’da 3 yıldan bu yana verilen ‘Baba Destek Eğitimi Programı’ bu yıl da Atatürk Ortaokulu ve Fatih İlkokulunda olmak üzere iki ayrı okulda ve 5 grup olarak devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ve AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı ) arasında yapılan protokol gereği, Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri bünyesinde açılan ‘Baba Destek Eğitimi Programı’ 15 hafta ve haftada bir gün akşam saatlerinde uygulanıyor.

Baba Destek Eğitimi Programı Eğitimcisi Petrol Ofisi İlkokulu Müdürü Ümit Dursun, program çerçevesinde babalara; çocuklarla iletişim, çocukları dinleme ve kendini ifade etme, aile tutumları, çocuklarla zaman geçirme, çocukların bedensel, zihinsel, sosyal, duygusal gelişimleri konularında bilgilendirme çalışmalarının yapıldığını söyledi.

Dursun, bu konularda babalarının bilinçlendirildiğini ifade ederek, ‘Baba Destek Eğitimi Programı’na devam eden babaların her hafta yaklaşık 2 buçuk saat boyunca çocukları ile ilgili tecrübelerini ifade edebilecekleri ve diğer babalarla paylaşabilecekleri bir ortam oluşturulduğunu belirtti.

Batman’da iki okulda şu anda toplam 5 eğitmen ve 90 babayla kursların devam ettiği kaydedildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com