Advert
Advert
Advert

Batman'da 4 günde 25 trafo yandı

DEDAŞ Batman İl Müdürlüğü, aşırı yüklenmeden dolayı 4 günde 25 trafonun yandığı belirtti.

Batman'da 4 günde 25 trafo yandı
Batman'da 4 günde 25 trafo yandı

DEDAŞ Batman İl Müdürlüğü, yaptığı açıklamada, Batman’da günde ortalama 6 trafonun aşırı yüklenmeye dayanamayarak yandığını ifade etti. Açıklamada, kentte son 4 gün içerisinde toplam 25 trafonun yandığı belirtildi.

DEDAŞ Batman İl Müdürü Faruk İşlek, yaptığı açıklamada, “Kent merkezinde son 4 gün içerisinde tam 25 trafo aşırı yüklenmeden dolayı yanarak kullanılamaz hale geldi. Bu da günde 6 trafonun yandığı anlamına geliyor. Yine aynı sürede Batman’da 50 trafonun TMŞ’si (Termik Manyetik Şalter), 10 trafo panosu ve 2 binden fazla sigortası yandı.” dedi.

İşlek, kışın yaşanabilecek sorunlar için hazırlıklı olduklarını ancak aşırı soğuk hava ve aşırı yüklenme nedeniyle arızalara müdahale konusunda bazı sıkıntılar yaşadıklarını savundu.

Batman’da son 9 yılda hiçbir kış ayında bu türlü bir tablo ile karşılaşılmadığını belirten İşlek, 2 bin civarında arıza olduğunu söyledi. İşlek, “Batman’da tüketilen enerji ekim ayında 101 milyon kWH iken, Kasım ayında 177, Aralık ayında ise 225 milyon kWH’ye çıktı. Dicle EDAŞ olarak içerisinden geçmekte olduğumuz bu zor dönemde vatandaşlarımızdan duyarlılık ve destek bekliyoruz. Elbirliğiyle bu kışı atlatacağımıza inanıyorum. Yapılacak yatırımlarla ve israf boyutundaki tüketimin azalması ile gelecek yıllarda bu sorunların yaşanmamasını ümit ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!