Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Batman'da 30 yıllık köy şebekesi yenilendi

Batman'da 30 yıllık köy şebekesi yenilendi

Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Dereiçi köyüne ait 30 yıllık elektrik şebekesi yenilendi.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2015 Pazartesi 13:01
Batman'da 30 yıllık köy şebekesi yenilendi

Gercüş ilçesine bağlı Dereiçi köyüne ait 30 yıllık elektrik şebekesi yenilendi. Köydeki elektrik direkleri değiştirilip, köydeki elektrik hatları yenilenirken, köy meydanı ile sokaklar ise aydınlatıldı.

Dereiçi köyündeki elektrik şebekesinin 1980’li yıllarda döşendiğini belirten Dicle EDAŞ Batman İl Müdürlüğü proje tesis yöneticisi Bilal Altunç, bu nedenle köyde sık sık tel kopması ve buna bağlı elektrik kesintilerinin yaşandığını söyledi. Köylülerle yapılan görüşmeler sonunda buradaki elektrik sorununun tümden giderildiğini kaydeden Altunç,  köydeki 35 adet eski demir ve ağaç direğin beton direklerle değiştirildiğini, evlere uzanan elektrik hatlarının yenilendiğini ve köyün tamamen aydınlatıldığını ifade etti.

Bu yıl Batman’da yapacakları 10 milyon liralık bir yatırımın içerisinde eskimiş köy hatlarının elden geçirilmesinin de bulunduğunu ifade eden Altunç, “Dereiçi köyü muhtarı ve köylüler ile yaptığımız görüşmelerin ardından burada çok geniş kapsamlı bir çalışma başlattık. Geçmişi 30 yıla dayanan eskimiş demir ve ağaç direkleri söküp, yerlerine beton direkler diktik. Hatların tamamını yeniledik. Abonelerin sorunları giderildi ve köy tamamen aydınlatıldı.’’ dedi.

Bu arada köy halkı, yapılan çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dereiçi köy muhtarı Osman Gelir, 1990’lı yıllarda yaşanan göç olayıyla birlikte elektrik direk ve hatlarının da bakımsız kaldığını ve birçok yerde direklerin yıkılacak duruma geldiğini söyledi. Dicle EDAŞ ile yapılan görüşmeler sonrasında direklerin değiştirildiğini, hatların yenilendiğini ve köyün tamamen aydınlatıldığını belirten Gelir, elektrik bakımından köylerinin hiçbir sıkıntısının kalmadığını belirtti. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com