Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Batman'da 132'nin üzerinde çocuk sokakta çalışmaktan kurtuldu'

'Batman'da 132'nin üzerinde çocuk sokakta çalışmaktan kurtuldu'

Batman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, çocukların ihmal ve istismar edilmelerinin önlenmesi amacıyla yaptıkları çalışmada, Batman'da 132'nin üzerinde çocuğun sokakta çalışmaktan kurtulduğu bildirildi.

Giriş Tarihi: 4 Eylül 2015 Cuma 18:41
'Batman'da 132'nin üzerinde çocuk sokakta çalışmaktan kurtuldu'

Batman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, sokakta çalışan veya çalıştırılan ile risk altında bulunan çocuklara yönelik bir dizi etkinlikler yaparak, bunlar hakkında açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada, sokakta çalışan veya çalıştırılan mağdur çocuklarla ilgili risk haritası çalışmalarının olduğunu söyleyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, bunun için bir mobil ekip kurduklarını kaydetti.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Mobil ekip; sokakta çalışan, çalıştırılan, risk altında bulunan, ihmal ve istismara açık olan çocukların sokakta olmaları nedeniyle maruz kaldıkları ve kalacakları olumsuz durumları ortadan kaldırmak veya bu durumu minimize etmek amacıyla sosyal hizmet merkezi tarafından kurulmuş olup yılın tüm zamanında hizmet veren bir ekiptir. Yaz aylarını kapsayan dönemde mobil ekip, açtığı kurslar uyguladığı tedbirler ve yaptığı nakdi yardımlar ile sokakta çalışan çocukları çalışma alanları olan sokaktan koparmayı başarmıştır.”

132’nin üzerinde sokak çocuğunun yetenekleri doğrultusunda kurslara kaydedildiği vurgulanan açıklamada, bu sayede çocukların istismar edilmelerinin önlenmeye çalışıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Bu dönemde mobil ekip tarafından 3 çocuğa sosyo-ekonomik destek, 5 çocuğa danışmanlık tedbiri kararı, 4 çocuğa bakım tedbiri kararı, 1 çocuğa sağlık tedbiri kararı, 1 çocuğa eğitim tedbiri kararı alınmış, 18 çocuğa ve ailesine rehberlik yapılmış, 100’ün üzerinde çocuk da yetenekleri doğrultusunda kurslara kaydedilmiştir. Yapılan çalışmalarla çocukların ihmal ve istismar edilmeleri önlenmeye çalışılmış bu konuda ailelere gerekli rehberlik çalışmaları yapılmıştır.” denildi. (M. Fatih Akgül - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Haliliye Kaymakamı Yılmaz, Süleymaniyelileri dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com