Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Batman Valiliğinden mültecilere kayıt yaptırma çağrısı

Batman Valiliğinden mültecilere kayıt yaptırma çağrısı

Batman Valiliği, Batman'a sığınan Suriyeli mültecilerin, 17 Kasım'a kadar AFAD Kayıt Merkezine müracaatta bulunarak kayıt yaptırmalarını istedi.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2014 Çarşamba 12:48
Batman Valiliğinden mültecilere kayıt yaptırma çağrısı

BATMAN - Batman Valiliği yazılı basın açıklaması yaparak, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman’a yerleşen Suriyeli mültecilerin, 17 Kasım tarihine kadar AFAD Kayıt Merkezine müracaatta bulunarak kayıt yaptırmalarını istedi.


Valilikten yapılan açıklamada, “Ülkelerinde meydana gelen iç karışıklıklar nedeniyle Türkiye’ye kitlesel akımla gelen Suriyeli yabancıların kayıt işlemleri Polis Vazife ve Selahiyetleri Kanunu, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün 13.08 2014 tarihli ve 22 sayılı Genelgeleri kapsamında yürütülmektedir. Söz konusu yabancıların biometrik olarak kayıt altına alınması gerek kamu düzeni ve kamu güvenliğinin korunması, gerek bu şahısların sağlık, eğitim, sosyal yardım vb. hizmetlere erişimlerinin sağlanması açısından gerekli ve hayati öneme haizdir.” denildi.


İlde ikamet eden Suriyeli yabancılarının tümünün 17 Kasım tarihine kadar kayıt altına alınma işlemlerinin tamamlanmasının hedeflendiği belirtilen açıklamada, “Bu amaçla ilimizde bulunan Suriyeli yabancıların Batman Valiliği bünyesinde bulunan AFAD Kayıt Merkezine müracaatta bulunmaları gerekmektedir. Suriyeli yabancılara ve kamuoyuna duyurulur.” ifadelerine yer verildi. (M.Fatih Akgül-İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com