Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Batman Tarım Müdürlüğü binası engellilere uygun hale getirildi

Batman Tarım Müdürlüğü binası engellilere uygun hale getirildi

Batman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün binası, yapılan onarımla engelliler için erişilebilir hale getirildi.

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2015 Perşembe 10:23
Batman Tarım Müdürlüğü binası engellilere uygun hale getirildi

Batman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, tüm engel gruplarını kapsayacak bir engelin olmadığı ve erişilebilir olması nedeniyle binasını engelliler için erişilebilir hale getirdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, engellilerin erişebilirliğine uygun duruma getirmek, engellilerin çalışmalarını kolaylaştıracak şekilde gerekli tedbirleri almak ve engellilerin görev yaptıkları kadronun gereği olan işleri yapabilmeleri için engel durumlarına göre "Engelliler için Erişilebilirlik Standartları Onarım İşi" yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Bu kapsamda; 'Hissedilebilir Yürüme Yüzeyi, Kabartma Yazılı WC Levhası, Merdiven Kaymazlık Bandı, Trafik İşaret Levhası Boyanması, Kabartma Yazılı (Braille) Bilgilendirme İşaretleri, Paslanmaz Çelik Merdiven Korkuluğu, Paslanmaz Çelik Küpeşte işi' ihale usulü ile gerçekleştirildi. Yapılan bu düzenlemeleri anayasamızda ve bir kısım kanun maddelerinde belirtildiği üzere, engelli vatandaşlarımıza yönelik yapılması zorunlu işler dayanak kabul edilerek hayata geçirildi. Bu yasal dayanaklar çerçevesinde kurumsal olarak engelli vatandaşlarımızın, kurumumuzdan hizmet almaları esnasında onların hizmete en kolay ve en konforlu şekliyle ulaşmalarını sağladık.” denildi. 

(İLKHA) ​

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Referandum'da ‘Evet’ rekoru beklenen iller belirlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com