Advert
Advert
Advert

Batman sokakları çamur deryasına döndü

Batman'da en ufak bir yağışın ardından bile yolların adeta çamur deryasına döndüğünü belirten halk, belediyeyi hizmet yapmaya çağırdı.

Batman sokakları çamur deryasına döndü
Batman sokakları çamur deryasına döndü

Batman’da birçok yolun bozuk ve çukurlu olmasından dolayı ufak bir yağışta bile yaya ve araç geçişlerinde sorun yaşadıklarını belirten halk, belediyeye isyan etti. Halk, kent merkezindeki tüm yolların en ufak bir kar yağışıyla birlikte çamur deryasına döndüğünü belirterek, belediye yetkililerini göreve çağırdı.

Batmanlılar, köyler dahi gelişme kaydederken Batman’ın modern şehir olma yerine köy konumuna düştüğüne işaret ederek, Batman Belediyesinden hiçbir hizmet alamadıklarını ifade ettiler.

Yeni Mahalle sakinlerinden Burhan Aydağ, “Batman belediyesi kış mevsimine kısa bir süre kala yollarımızı bozması akıl karı değildir. Batman yazın tozdan dumandan,  kışın da çamurdan geçinmiyor. Yetkililerin bir an önce çamurlu yollarımıza çözüm bulmalarını istiyoruz.” dedi.

“Belediye zarardan başkada bizlere bir şey vermemiş”

Batman’ın yollarının çamur deryasına döndüğünü dile getiren Enes Tufan, “Batman sokakları hepsi çukur olduğundan dolayı ufak bir yağışta çamur ve sudan geçilmiyor. Çukurlar hepsi sularla dolmuş. Belediye, bu yolları bozmasıyla bizlere zarar verdi. Yayalar sokaklarda rahat yürüyemiyor. Belediyeden ricamız bu yollarımızın bir an önce yapılmasıdır. Artık bu yollardan bıktık. Hâli içler acısı sokaklarımız sadece bu semtte değil, tüm Batman’da bu hâldedir. Doğalgaz ve su şebekelerini döşemek için yolları bozuyorlar, ama bir türlü eski hallerine çevirmiyorlar.  Onlardan ricamız bu yolların yapmalarıdır. Yolları bozmayı biliyorlar, ama yapmayı bilmiyorlar. Belediye zarardan başkada bizlere bir şey vermemiş. Şuana kadar bir yararları olmadı bizlere yollarımızı ya bozmasınlar ya da bozuyorsalar yapmayı da bilsinler.” şeklinde tepki gösterdi.

Vatandaşlardan Sedat Karakaş ise şunları söyledi: “Bir vatandaş olarak bildim bileli Batman yolları düzelmiyor. Yürümekte dahi çok zorlanıyoruz. Yolların böyle olması kazalara da davetiye çıkarıyor. Kışın yağışların olması bu yollarda kazalara da neden oluyor.  En ufak bir yağışta Batman çamur deryasına dönüyor. Ne yapacağımızı bilemiyoruz.” (M. Sait Çelik- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu