Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Batman SGK lojmanı, hastaneye devredilsin'

'Batman SGK lojmanı, hastaneye devredilsin'

Sağlık-Der Batman Şubesi, Batman Kadın ve Doğum Hastalıkları Hastanesi yanında bulunan ve yıkım kararı alınan SGK Lojmanlarının hastaneye devredilmesini istedi.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2015 Pazar 15:52
'Batman SGK lojmanı, hastaneye devredilsin'

Batman’da 2005 yılından bu yana Sağlık Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin 162 yataklı olarak hizmet verdiğini belirten Sağlık-Der Batman Şubesi Başkanı M. Orhan Edis, yıkılan lojmanın sağlık alanına dönüştürülmesi gerektiğini kaydetti.

Konu hakkında yaptığı açıklamada Edis,“Artan nüfusun beraberinde getirdiği hasta potansiyeli ile son 7 yıldır özellikle Çocuk Hastalıkları Kliniği olarak ihtiyacı karşılayamamaktadır. Hastanenin fiziki şartlarındaki yetersizliklerden dolayı halkımıza hizmet verme noktasında yetersiz kalmakta, hem yeni klinik açmak hem de çalışan personelin ihtiyaçlarını karşılama noktasında sorunlar düğümlenmektedir.” şeklinde konuştu.

Hastane personelinin yer darlığından dolayı farklı binalarda (Kültür merkezi binasında-Maliye Lojmanları Altında) hizmet yürütmeye çalışmakta olduğunu hatırlatan Edis şunları söyledi: “Yapılmakta olan yeni hastane inşaatı yaklaşık 3-4 yıl sonra ancak hazır duruma gelecektir. Bundan dolayı Sağlık-Der olarak çözüm önerimiz; ilk yapıldığında SSK hastanesi personel lojmanı olarak kullanılan, daha sonra 2005 yılında hastanenin Sağlık Bakanlığına devrinden dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürlüğüne kalan 1006 metrekare alana sahip lojman, depreme dayanıklı olmadığı için boşaltılmıştır. Yıkım kararı alınan ve ihale ile satılığa çıkarılıp sonrasında ihalesi iptal edilen bina, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bahçesinin bitişiğinde bulunmaktadır. Yapılacak tahsis işleminin Batman halkına ve sağlık çalışanlarına derin ve rahat bir nefes aldıracağı düşüncesindeyiz. İktidar parti yetkililerini ve tüm yerel yöneticileri bu konuda görev ve sorumluluk almaya davet ediyoruz.”

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com