Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Batman Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri Avrupa yolcusu

Batman Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri Avrupa yolcusu

Batman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan ve başarılı bulunup kabul edilerek, 148 bin Euro hibe desteği almaya hak kazanan "Avrupa'da Evde Sağlık Bakımı İyi Uygulama Örnekleri" başlıklı projeyi tanıtım toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2015 Perşembe 10:24
Batman Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri Avrupa yolcusu

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2015 Yılı ERASMUS  Mesleki Eğitimi kapsamında Batman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan “Avrupa’da Evde Sağlık Bakımı İyi Uygulama Örnekleri” başlıklı proje başarılı bulunup kabul edilerek, 148 bin Euro hibe desteği almaya hak kazandı. Kamu Hastaneleri Birliği projenin tanıtımı için Kültür Merkezi Konferans Salonunda bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Batman Vali Yardımcısı Serap Özmen Çetin, Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Genel Sekreter Dr. Hakan Pamukçu’nun yanı sıra Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, veliler ve öğretmenlerin katıldığı toplantıda bir sunum gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Dr. Hakan Pamukçu, “Ulusal Ajans tarafından sağlanan hibe desteği ile projesi kapsamında, geleceğin sağlıkçılarının mesleki alanda tecrübelerinin artırılmasını hedefledik.” dedi.

Batman KHB’de staj gören sağlık meslek lisesi öğrencileri Avrupa yolcusu

Pamukçu konuşmasına şöyle devam etti; “İlimizde sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümünde okuyan 60 öğrenci ve meslek öğretmenleri ile birliğimiz koordinatörleri eşliğinde toplam 82 katılımcı Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Almanya’ya götürüleceklerdir. Katılımcılar Proje ile AB uyum sürecinde spesifik olarak evde sağlık bakım alanında eğitim ve staj göreceklerdir. Öğrenci ve personellerin mesleki alanda tecrübelerinin artırılması, farklı bakış açıları geliştirilmesi, edinilen tecrübelerin ülkemizdeki uygulamalar ile karşılaştırılması hedefleniyor. Proje katılımcıları, görecekleri eğitim ve staj sonucu Türkiye Ulusal Europass Merkezi tarafından kendilerine verilecek uluslararası geçerliliği olan Europass belgesi ile işgücü piyasasında sağlık bakım hizmetleri alanında istihdam edilebilirliklerini artıracaklar.”

Pamukçu, konuşmasında desteğini esirgemeyen Batman Valiliğine, Türkiye Ulusal Ajansına ve Milli Eğitim Müdürlüğüne ile Projenin hazırlanmasında emeği geçen personele ve proje ortaklarına teşekkür etti.

Proje paydaşlarına, öğrenci ve ailelerine seyahat bilgisi, eğitim alınacak kurumlar, konaklama yerleri ve eğitim programı ile ilgili bilgilendirilmede bulunuldu. Ayrıca Batman KHB ön izleme komitesi tarafından verilen sunumda, katılımcılar sorularına yanıt buldu.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com