Advert
Advert
Advert

Batman MÜSİAD'tan bilgisayar kursu

Batman MÜSİAD Şubesi tarafından halka yönelik bilgisayar kursu açıldı.

Batman MÜSİAD'tan bilgisayar kursu
Batman MÜSİAD'tan bilgisayar kursu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şubesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen girişimcilik ile “Genç iş adamları doğuyor” projesi kapsamında açtığı bilgisayar kursuna 50 kursiyer katıldı.

Batman’da MÜSİAD şubesi tarafından 50 kişiye Batman Gençlik Merkezi konferans salonunda uygulamalı bilgisayar kursu veriliyor. 3 aylık sürenin ardından kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere KOSGEP ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belge verilecek.

Bilgisayar kursuna katılan 50 kişiden 25’i bilgisayar destekli muhasebe sertifikası ve 25 kişide web tasarım belgesi alacak.

MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suat Özdemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bilgisayar kursumuz Bilgisayar destekli muhasebe programıdır. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yürüttüğümüz yaklaşık 8 ay sürecek bir süreçtir. İlki girişimcilikti ve 100 kişiye bu eğitimi verdik. Şimdi 3 ay sürecek Bilgisayar Destekli muhasebe ile devam ediyoruz. Bundan sonraki de web tasarımdır. Bunlarla ilgili bizim Batman’daki elemanlarla ilgili en azından ellerinde bir meslek olsun, kendi işlerini kurma anlamında başka yerde çalışma yerine kendi işlerini yapabilsinler ve kendi yanlarında kalifiye eleman olarak çalıştırabilsinler. Bu anlamda Batmanlı gençlerimiz rağbet gösterdi. Bu 3 ay sürecek bir eğitim programı devam ediyor. Bunları her sene yapmaya gayret edeceğiz.” dedi.

Kursa katılanlar kursiyerler de, bu kurs sayesinde kendi işlerini kurup bir iş sahibi olma sevincini yaşayacaklarını söylediler.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle