Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Batman İl Müftüsünden medreselere ziyaret

Batman İl Müftüsünden medreselere ziyaret

​Batman'da hizmet veren bazı medreseleri ziyaret eden il müftüasü, öğrencilerin ve müderrislerin sorunlarını dinledi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2015 Pazar 15:44
Batman İl Müftüsünden medreselere ziyaret

Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, Batman’da medrese eğitimi veren Oduncular Sitesi, Fatih, İrfan, Hicret, Kültür, Marufiye, Şeyh Muhammed El Haznevi, Haseniye Erkek Yatılı Kur’an Kurslarını ziyaret etti.

Erhan, Batman’da Arapça tedrisatı, Kur’an-ı Kerim öğrenimi ve Dini Bilgiler dersleri alanlarında eğitim yapılan Medreseleri, öğrencileri ve Müderrisleri ziyaret ederek onlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

Öğrencilere; “Sizler birer inci, cennet çiçeği, anne babanızın gönül meyveleri, bizlerin istikbali ve ümidisiniz.” diye hitap eden Müftü Erhan, Medreselerin ilim irfan yeri olduğunu, sadece okumak değil yaşamak ve öğrendiklerini hayata geçirmek gibi önemli bir işlevi olduğu gerçeğinin bilincinde olunması gerektiğini ifade etti.

Medrese öğrencilerini her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Müftü Erhan, “Sık sık bir araya gelerek karşılık sohbet edeceğiz. Sıkıntılarınızı dinleyip çözümleri birlikte arayarak gidereceğiz. Sizleri eğitim almanız için buralara göndererek İslam’a hizmet edecek âlimler yetişmesinde katkı sundukları için anne babalarınıza, ailelerinize teşekkür ediyorum. Sizlere her türlü fedakârlıktan kaçınmayarak eğitim veren müderrislerimize takdirlerimi ifade ediyorum. Benim sizlerden istirhamım sürekli ilminizi artırarak doğru bilgi alma yolunda devam etmenizdir. Allah hepinizi âlim ve ilimleriyle amil, ihlas sahibi insanlar kılsın. Allah gözünüzün nurunu, gönlünüzün ferini eksiltmesin. Rabbimden niyazım bu gülen gözleri masum çehreleri soldurmasın.” dedi.

Ziyaretlerde Oduncular Sitesi, Fatih, İrfan, Hicret, Kültür, Marufiye, Şeyh Muhammed El Haznevi, Haseniye Medreselerinin müderrisleri İl Müftüsü Erhan’a eşlik etti. Ziyaretten memnuniyet duyduklarını ve İl Müftüsünü aralarında görmekten mutlu olduklarını, bu ziyaretlerin devam etmesi dileklerini ifade ettiler.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com