Advert
Advert
Advert

Batman İl Müftüsünden medreselere ziyaret

​Batman'da hizmet veren bazı medreseleri ziyaret eden il müftüasü, öğrencilerin ve müderrislerin sorunlarını dinledi.

Batman İl Müftüsünden medreselere ziyaret
Batman İl Müftüsünden medreselere ziyaret

Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, Batman’da medrese eğitimi veren Oduncular Sitesi, Fatih, İrfan, Hicret, Kültür, Marufiye, Şeyh Muhammed El Haznevi, Haseniye Erkek Yatılı Kur’an Kurslarını ziyaret etti.

Erhan, Batman’da Arapça tedrisatı, Kur’an-ı Kerim öğrenimi ve Dini Bilgiler dersleri alanlarında eğitim yapılan Medreseleri, öğrencileri ve Müderrisleri ziyaret ederek onlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

Öğrencilere; “Sizler birer inci, cennet çiçeği, anne babanızın gönül meyveleri, bizlerin istikbali ve ümidisiniz.” diye hitap eden Müftü Erhan, Medreselerin ilim irfan yeri olduğunu, sadece okumak değil yaşamak ve öğrendiklerini hayata geçirmek gibi önemli bir işlevi olduğu gerçeğinin bilincinde olunması gerektiğini ifade etti.

Medrese öğrencilerini her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Müftü Erhan, “Sık sık bir araya gelerek karşılık sohbet edeceğiz. Sıkıntılarınızı dinleyip çözümleri birlikte arayarak gidereceğiz. Sizleri eğitim almanız için buralara göndererek İslam’a hizmet edecek âlimler yetişmesinde katkı sundukları için anne babalarınıza, ailelerinize teşekkür ediyorum. Sizlere her türlü fedakârlıktan kaçınmayarak eğitim veren müderrislerimize takdirlerimi ifade ediyorum. Benim sizlerden istirhamım sürekli ilminizi artırarak doğru bilgi alma yolunda devam etmenizdir. Allah hepinizi âlim ve ilimleriyle amil, ihlas sahibi insanlar kılsın. Allah gözünüzün nurunu, gönlünüzün ferini eksiltmesin. Rabbimden niyazım bu gülen gözleri masum çehreleri soldurmasın.” dedi.

Ziyaretlerde Oduncular Sitesi, Fatih, İrfan, Hicret, Kültür, Marufiye, Şeyh Muhammed El Haznevi, Haseniye Medreselerinin müderrisleri İl Müftüsü Erhan’a eşlik etti. Ziyaretten memnuniyet duyduklarını ve İl Müftüsünü aralarında görmekten mutlu olduklarını, bu ziyaretlerin devam etmesi dileklerini ifade ettiler.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!