Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Batman İl Müftüsü göreve başladı

Batman İl Müftüsü göreve başladı

Batman İl Müftülüğüne atanan eski Kayseri Talas ilçe Müftüsü Turgut Erhan görevine başladı.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2015 Salı 20:32
Batman İl Müftüsü göreve başladı

Eski Batman İl Müftüsü Hasan Çağlar’ın başka bir göreve atanmasıyla boşalan İl Müftülüğüne atanan eski Kayseri Talas ilçe Müftüsü Turgut Erhan göreve başladı.

Batman İl Müftüsü  Erhan göreve başlaması dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Öncelikle Yüce Rabbimden en büyük dua ve niyazım, mesuliyeti çok ağır, ancak şerefi çok büyük olan bu vazifede bir an olsun istikametten ayırmamasıdır. Yardım ve desteğini üzerimizden eksik etmemesidir. Sevdiği ve hoşnut olduğu işleri yaparak rızasını kazanabilmektir.” dedi.  

Din hizmetlerinde metodunun, Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamberin (sav) rehberliği ve çağlarüstü örnekliği ışığında olacağını hatırlatan Müftü Erhan, “En önemli vazifemiz, hem bu dünyada hem de ahirette ebedi kurtuluş ve saadete erebilmek için, Din-i Mübin-i İslâm’ın rahmet çağrısıyla günümüz insanını buluşturma yolunda var gücümüzle çalışmaktır. Her zaman olduğu gibi bugün de niyet ve gayretlerimize yön veren, duygu ve düşüncelerimizin beslendiği en temel kaynak, hiç şüphesiz Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamberin (sav) Sünnet-i Seniyyesidir.” ifadelerini kullandı.  

Müftü Erhan son olarak, “Başta bu şerefli görevi ifa eden bütün din görevlileri olmak üzere Batman’ımızda yaşayan tüm kardeşlerimi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com