Reklamı Geç
Advert
Advert

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Kozluk'taki okulları ziyaret etti

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, merkezdeki okul ziyaretlerinin ardından ilçe ziyaretlerine Kozluk'tan başladı.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Kozluk'taki okulları ziyaret etti
Batman İl Milli Eğitim Müdürü Kozluk'taki okulları ziyaret etti

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Kozluk’taki okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Hasan Aslan’ı ilçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Yaşa karşıladı. Aslan, Yaşa ile birlikte İlk olarak Kozluk İlçe Kaymakamı Orhan Aktürk’ü makamında ziyaret etti.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Aslan ve beraberindeki İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşa sırasıyla Kozluk Anadolu Lisesi, Kozluk Selahaddini Eyyübi İlkokulu, Kozluk Farabi Ortaokulu ve Kozluk Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okulları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet Aslan, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Aslan, “Gelişmiş ülkelerde insanların kitap okuma oranı çok yüksek, bu nedenle sizde bol bol kitap okuyun, ancak çok çalışarak hedefinize ulaşabilirsiniz. Gençler sizden başarı bekliyorum ve yüreğinizde her daim insanlara karşı sevgi olsun.” diye konuştu.

Okulları gezen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan son olarak Kozluk Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenler odasında okul müdürleriyle bir araya geldi.

“21. yüzyılın idarecisi görülebilir ve ulaşılabilir olmak durumundadır” diyen Aslan, “Okul müdürü, öğretmen,  öğrenci ve velilerle iyi iletişim kurmalı, adil, şeffaf ve güler yüzlü olmalı. Öğretmenlerine, öğrencilerine ve topluma doğru bir model olmalı. Unutmayalım ki idarecilik makamından önce bizler öğretmeniz ve öğretmenlik de kutsal bir meslek. Mesleğimizi icra ederken fark yaratan idareci ve öğretmen olmak durumundayız. Bizim amacımız, güzel, doğru, ahlaklı, sevgi dolu ve topluma faydalı insan yetiştirmektir. Her sanatçının tezgâhından sanatı ile ilgili eser çıkar ama öğretmenin tezgâhında insan yetişmektedir.” ifadelerini kullandı.  

Aslan konuşmasının ardından okul müdürlerinin öneri ve taleplerini dinledi. Toplantının sonunda söz alan, Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Yaşa, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’a Kozluk ilçesine yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür etti. Toplantının sonunda toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar
Sır albay, sivillere ateş açıldı
Sır albay, sivillere ateş açıldı