Advert
Advert
Advert

Batman İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

Batman İl Koordinasyon Kurulu'nun 2015 yılı 4'üncü toplantısı, Batman Valisi Azmi Çelik'in başkanlığında yapıldı.

Batman  İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı
Batman  İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

Batman İl Koordinasyon Kurulunun 2015 yılı 4'üncü Dönem Toplantısı, Vali Azmi Çelik başkanlığında Valilik Konferans Salonu'nda saat 14.00'te gerçekleştirildi.

Toplantıya, Batman'daki kamu kurum müdürleri ve ilgili yetkililer katıldı.

Vali Çelik toplantıda yaptığı açılış konuşmasında, Batman'da yapılan ve devam eden kamu yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu. Batman'da yatırımcı kuruluşlar üzerinden yürütülen 302 adet projenin bulunduğunu belirten Vali Çelik, “Bu projelerin toplam tutarı 130 milyon 833 bin TL olduğu, yine bu projeler içinde 2015 yılı 4'üncü dönem itibariyle 679 milyon 725 bin TL harcama yapılmış olduğu görülmektedir. 2015 yılında toplam 302 proje için ayrılan tutar, 794 milyon 543 bin liradır. Bu ödeneğin de bugüne kadar 257 milyon 836 bin lirası harcanmış durumdadır.” dedi.

Çelik, yatırım programında bulunan 16 kuruluşa ait 302 projenin durumları ise biten proje sayısının 107, 128 projenin devam ettiğini, 52 projenin ihale aşamasında olduğunu, 15 projenin henüz başlanamayan projeler arasında yer aldığını belirterek, bu projelerin 25’inin tarım sektörü, 81’inin ulaştırma sektörü, 6’sı madencilik, 49’ının eğitim, 35’inin enerji sektörü, 11’inin sağlık sektörü, 8’sinin yüksek öğretim ve 87’inin bunun dışındaki diğer kamu hizmetleriyle ilgili olduğunu ifade etti.

Toplantıda il ve ilçelerdeki sorunlar ile buralara yapılan yatırımlar masaya yatırılarak görüş alış verişinde bulunuldu.

Toplantıda kamu kurum müdür ve yetkilileri tarafından hazırlanan, yatırımcı bölge ve il kuruluşlarının 2015 yılı 4'üncü dönem Yatırımcı Kuruluş Dönem Raporu, Yatırım Projeleri İzleme Raporu, Yatırım Projeleri Çalışma ve İş Programı Genel Değerlendirme Raporları, Vali Çelik'e sunuldu.

Toplantıya katılan kurumlar, kendi çalışmaları hakkında detaylı bilgi vererek, yapılan ve yapılması planlanan yatırımları geniş kapsamlı   bilgiler sundu. (M. Fatih Akgül-İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir