Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Batman esnafı umudunu bayrama bağladı

Batman esnafı umudunu bayrama bağladı

Bölgede yaşanan olaylardan dolayı işleri olumsuz yönde etkilenen Batman esnafı, işlerinin az da olsa hareketlenmesi için umudunu Kurban Bayramına bağladı.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2015 Çarşamba 17:37
Batman esnafı umudunu bayrama bağladı

Türkiye’de ve özellikle bölgede giderek artan çatışma ortamından en çok etkilenen kesimlerden biri de esnaf oldu. Olaylardan dolayı iş yapamaz hale gelen Batman esnafı, umudunu Kurban Bayramına bağladı.

Neredeyse her gün açtıkları dükkânlarını siftah dahi yapamadan kapatmak zorunda kaldıklarını söyleyen esnaf, olaylar yüzünden kira masraflarını dahi çıkaramadıklarını ve böyle devam ederse iflasın eşiğine geleceklerine işaret etti.

Tek umudunu Kurban Bayramına bağlayan esnaf, piyasa genelinde yaşanan durgunluğun az da olsa önümüzdeki zamanda yerini hareketli günlere bırakmasını umut ediyor.

“Kiramızı dahi çıkaramaz duruma geldik”

Olayların başlamasıyla işlerinde bir durgunluk yaşandığını söyleyen esnaftan Adnan Çetiz, “Millet tedirgin. Olaylar işlerimizi çok düşürdü. Yaşanan çatışmaların en büyük mağduru biz esnaflarız. Piyasa durgun, halk tedirgin, her yerde huzursuzluk hakim durumda. Bunlar olunca haliyle bizlerin de işleri olumsuz yönde etkileniyor. Tedirginlikten dolayı halk dışarı çıkamıyor. Kiramızı dahi çıkaramaz duruma geldik. Şuanda bizlerin umudu ve beklentimiz önümüzdeki Kurban Bayramıdır.” dedi.

“Böyle devam ederse iflas edeceğiz”

Çatışma ortamı nedeniyle işlerinin neredeyse durma noktasına geldiğini belirten ayakkabı satıcısı esnaf Abdullah Konak, “Olaylardan önce işlerimiz gayet iyiydi. Ama şimdi olaylar yüzünden işlerimiz neredeyse durma noktasına geldi. Herkesin gözü bu olayların bir an önce bitmesidir. Olaylar yüzünden işlerimiz çok etkilendi. Kiramızı dahi çıkaramıyoruz. Olaylar bizi de etkiledi. Mağdur olan yine biz esnaf olduk. Böyle devam ederse iflas edeceğiz. Bayram umudumuz var ama bayramdan sonra olayların devam etmesiyle işlerimiz daha da düşeceğinden endişe ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Umudumuz bayram”

M. Can Yılmaz ise, işlerinin olayların tırmanışa geçmesiyle durgunluk yaşadığını ama her sene olduğu gibi bayram alışverişinden umutlu olduklarını söyledi. Yılmaz, şunları kaydetti: “Olaylardan dolayı piyasada bir durgunluk var. Umudumuz bayram. İnşallah bayrama yakın işlerimiz açılır.  Gerçi olayların etkisi de var işlerin durgunluğunda ama her sene bayramdan önce bir durgunluk yaşanır. Herkes bayramı bekler.  Bayrama yakın işler açılır. Batman halkı bayram arifesi alışveriş yapmayı sever. Bu bayramda da iyi bir iş yapmayı bekliyoruz.”  (M. Fatih Akgül - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karargah rahatsız haberinde Genelkurmay'dan açıklama geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com