Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Batman Çayı Islahı Projesinin yüzde 67'si tamamlandı"

"Batman Çayı Islahı Projesinin yüzde 67'si tamamlandı"

35 kilometreyi bulan ve yaklaşık 60 milyon TL'ye mal olacak Batman Çayı Islah Projesinin yüzde 67'sinin tamamlandığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2015 Salı 02:16

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman’da DSİ aracılığıyla yapılan yatırımlar hakkında bilgi verirken, 35 kilometreyi bulan, yaklaşık 60 milyon TL’lik Batman Çayı Islahı Projesinin yüzde 67’sinin tamamlandığını söyledi.

Batman’da 2 bin hektar alanı taşkınlardan koruyacak ve yeşil bir kuşak kazandıracak Batman Çayı Islahı Projesinde şehir geçişini kapsayan 5 kilometrelik kesimin, fore kazıklı sistemle geçileceğini belirten Özdemir, kullanılacak 10 bin 250 adet kazık imalatının da tamamlandığını bildirdi.

2 yıldır devam eden projenin sözleşmede bitiş tarihinin 2018 yılı olarak öngörüldüğünü, ancak önümüzdeki yıl projenin ödeneğinin sağlanması halinde, 2016 yılında bitirilebileceğini kaydeden Özdemir, bu yöndeki çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi.

Batman Merkez ve ilçeleri  taşkınlardan korunma amaçlı 5 farklı projenin de devam ettiğini ve önümüzdeki yıl bu projelerin de biteceğini anlatan Özdemir, 760 bin TL’lik projeyle Batman merkezinde 5 hektarlık arazinin taşkınlardan korunacağını, yine Batman merkez İluh ve Avşo Dereleri projesinin de ihalesinin en kısa sürede yapılacağını söyledi.

Beşiri İlçe Merkezi Kandiladizan Deresinin ıslahı için 600 bin TL sözleşme bedelli projede işe başlandığını ve bu projenin de önümüzdeki yıl tamamlanacağını ifade eden Özdemir, Kozluk Ganisermi ve Ganikodik Derelerinde taşkınlardan korunma amaçlı 350 bin TL bedelli projenin ihalesinin tamamlandığını, işin sözleşme aşamasında olduğunu vurguladı.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com