Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Batman Bölge Hastanesine 16 yeni poliklinik

Batman Bölge Hastanesine 16 yeni poliklinik

Batman Bölge Devlet Hastanesi, vatandaşlara daha iyi hizmet edebilmek amacıyla, 16 yeni poliklinik daha hizmete sokacağı belirtildi.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2014 Çarşamba 11:55
Batman Bölge Hastanesine 16 yeni poliklinik

Batman Bölge Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzman Dr. İdris Yıldırım, bölge hastanesinde hizmete açacakları yeni poliklinik sayıları ve çalışmaları hakkında İlke Haber Ajansı’na açıklamada bulundu.

Poliklinik sayısının artırılmasına yönelik çalışmalarının başladığını söyleyen Yıldırım, “Daha önce hasta kabulü olan yer, tamamen boşaltıldı. Hasta kabulleri, her branşın, bulunduğu koridorların baş tarafına alındı. Hasta kabulümüz, komple poliklinik hizmetine ayrıldı. Yaklaşık 16 tane yeni poliklinik daha açacağız. Bu açılacak poliklinikler sayesinde hastalar, artık poliklinik kapılarında uzun süre beklemeyecekler.” dedi.

Açılacak yeni poliklinikler sayesinde hastanenin hizmet kalitesinin de artacağını  dile getiren Yıldırım, “Şu anda 6 tane dahiliye polikliniğimiz var, bu sayı 8 olacak. Bir tane plastik cerrahi polikliniğimiz var, bu sayı 3 olacak. 4 tane genel cerrahi polikliniğimiz var, bu sayı 6 olacak. Böylelikle hastalar bu polikliniklere dağılacağı için poliklinik önlerindeki bekleme oranları azalacak ve hizmet kalitesi de artmış olacak. Hekimler de daha az hastaya bakacağı için, bu sayede hastalar da daha kaliteli hizmet almış olacak.” ifadelerini kullandı.

“Amacımız kaliteli hizmetin artmasıdır”

Amaçlarının kaliteli hizmetin artırılması olduğunu vurgulayan Yıldırım, konuşmasının  devamında, “Hastalarımız MR (Manyetik Rezonans) ve  tomografi için yaklaşık 3 ay bekliyorlardı. Şu anda 3 günde hastalar bunların raporlarını alabiliyorlar. Bu çok ciddi bir hizmettir. Ultrason çekimi 45 günden bir haftaya düştü. Kaliteli hizmetlerle birlikte hem hasta sayımız arttı, hem de çalışanlarımız, vatandaşlar için elinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Diyarbakır  ve hastanemiz dışında, bölgede 7/24 anjiyo yapılan, açık kalp cerrahi yapılan bir şehir yok. Hastalar gece gündüz hastaneye geldiklerinde anjiyo hizmeti alabiliyorlar. Onkoloji doktorumuz da görevine başladı. Bu da her gün şehir dışına gidip gelen kanser hastaları için çok önemli bir hizmettir. Plastik cerrah sayımız 3’e çıktı. Amacımız kaliteli hizmetin artmasıdır. Bunun için de biz elimizden geleni yapıyoruz.” sözlerine yer verdi.  (M.Fatih Akgül-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com