Advert
Advert
Advert

Batman Bölge Hastanesine 16 yeni poliklinik

Batman Bölge Devlet Hastanesi, vatandaşlara daha iyi hizmet edebilmek amacıyla, 16 yeni poliklinik daha hizmete sokacağı belirtildi.

Batman Bölge Hastanesine 16 yeni poliklinik
Batman Bölge Hastanesine 16 yeni poliklinik

Batman Bölge Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzman Dr. İdris Yıldırım, bölge hastanesinde hizmete açacakları yeni poliklinik sayıları ve çalışmaları hakkında İlke Haber Ajansı’na açıklamada bulundu.

Poliklinik sayısının artırılmasına yönelik çalışmalarının başladığını söyleyen Yıldırım, “Daha önce hasta kabulü olan yer, tamamen boşaltıldı. Hasta kabulleri, her branşın, bulunduğu koridorların baş tarafına alındı. Hasta kabulümüz, komple poliklinik hizmetine ayrıldı. Yaklaşık 16 tane yeni poliklinik daha açacağız. Bu açılacak poliklinikler sayesinde hastalar, artık poliklinik kapılarında uzun süre beklemeyecekler.” dedi.

Açılacak yeni poliklinikler sayesinde hastanenin hizmet kalitesinin de artacağını  dile getiren Yıldırım, “Şu anda 6 tane dahiliye polikliniğimiz var, bu sayı 8 olacak. Bir tane plastik cerrahi polikliniğimiz var, bu sayı 3 olacak. 4 tane genel cerrahi polikliniğimiz var, bu sayı 6 olacak. Böylelikle hastalar bu polikliniklere dağılacağı için poliklinik önlerindeki bekleme oranları azalacak ve hizmet kalitesi de artmış olacak. Hekimler de daha az hastaya bakacağı için, bu sayede hastalar da daha kaliteli hizmet almış olacak.” ifadelerini kullandı.

“Amacımız kaliteli hizmetin artmasıdır”

Amaçlarının kaliteli hizmetin artırılması olduğunu vurgulayan Yıldırım, konuşmasının  devamında, “Hastalarımız MR (Manyetik Rezonans) ve  tomografi için yaklaşık 3 ay bekliyorlardı. Şu anda 3 günde hastalar bunların raporlarını alabiliyorlar. Bu çok ciddi bir hizmettir. Ultrason çekimi 45 günden bir haftaya düştü. Kaliteli hizmetlerle birlikte hem hasta sayımız arttı, hem de çalışanlarımız, vatandaşlar için elinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Diyarbakır  ve hastanemiz dışında, bölgede 7/24 anjiyo yapılan, açık kalp cerrahi yapılan bir şehir yok. Hastalar gece gündüz hastaneye geldiklerinde anjiyo hizmeti alabiliyorlar. Onkoloji doktorumuz da görevine başladı. Bu da her gün şehir dışına gidip gelen kanser hastaları için çok önemli bir hizmettir. Plastik cerrah sayımız 3’e çıktı. Amacımız kaliteli hizmetin artmasıdır. Bunun için de biz elimizden geleni yapıyoruz.” sözlerine yer verdi.  (M.Fatih Akgül-İLKHA)


Batman Bölge Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzman Dr. İdris Yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü