Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Batman Batı Raman Kampüsü yeşilleniyor

Batman Batı Raman Kampüsü yeşilleniyor

Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü'nde 120 bin fidanın kültürel işlemlerinin yapılması sonucunda kampüs yerleşkesi yeşil alana dönüşecek.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2015 Perşembe 22:00
Batman Batı Raman Kampüsü yeşilleniyor

Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü yeşilleniyor. Kampüste bulunan 120 bin fidanın kültürel bakımları tamamlandı.

Yapılan çalışmalar, Yapı İşleri Teknik ve Daire Başkanlığı, Park ve Bahçe Şube Müdürlüğünde görevli Öğretim Görevlisi Gülşah Çatmadım, Öğretim Görevlisi Mehtap Andırman, Öğretim Görevlisi Muharrem Arslan ve Ziraat Teknisyeni Cebrail Çetin tarafından yürütüldü.

Batı Raman Kampüs alanı içerisinde yer alan başta Elder Çamı, Dişbudak, Akasya, Katalpa, Tespih Ağacı, Çınar, Mavi Servi, İğde vb. diğer türlerden oluşan 120 bin fidanın 7-8 aylık çalışma sonunda yazın ve sonbaharda yapılması gereken kültürel işlemler tamamlandı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam, Batı Raman Kampüsünün gelecekte büyük bir ormanlık alana dönüşeceğine dikkat çekerek, “Kampüsümüzde bulunan 120 bin fidanın hem yaz hem sonbahar bakımları yapıldı. Kampüsümüz gelecek zaman içinde yeşillikleriyle dikkat çekecektir. Yaz boyu süren sulamanın ardından, sonbaharda fidanların daha sağlıklı ve daha çabuk büyümesi için Yapı İşleri Teknik ve Daire Başkanlığımız büyük özveriyle çalışıyor. Önümüzdeki aylarda kampüs alanımız günden güne daha yeşil bir alan haline gelecek ve kampüs alanımıza yeni fidanlar dikilecektir.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com